Uudis

Vähekindlustatud suurpered saavad kodu ostmiseks või remondiks toetust küsida

Toetust saab kasutada ka näiteks räämas vannitoa kohendamiseks.Foto: Shutterstock

12. aprillil hakkab Kredex madalama sissetulekuga lasterikastelt peredelt vastu võtma taotlusi kodutoetuse saamiseks. Paljulapseliste perede elamistingimuste parandamiskes on tänavu raha üle kolme miljoni euro. Taotlusi saab esitada 31. maini.

Võimalus oma elamistingimusi parandada on peredel, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta oli eelmisel aastal kuni 355 eurot kuus. 

Toetust saavad ennekõike pered, kellel pole oma kodu või ei vasta eluase kaasaegsetele elamistingimustele: pole vee- ja kanalisatsioonisüsteemi või on pesuruumid lagunenud, katus laseb läbi või küttekolded ei taga kodus piisavalt sooja temperatuuri või on eluohtlikud.

Suurim toetussumma on 10 000 eurot. Kolme- ja neljalapselised pered, kellele on varem ühe korra kodutoetust eraldatud, saavad teistkordselt taotleda veel 5000 eurot. 

Viie- ja enamalapselised pered, kellele on varem korra kodutoetust eraldatud, saavad teisel korral taotleda 10 000 eurot.

Toetusel laiad kasutusvõimalused

Toetust saab kasutada näiteks eluaseme ehitamise, renoveerimise, ümberehitamise või laiendamisega seotud väljaminekuteks, aga ka eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude ehitamiseks, muutmiseks või asendamiseks.

Lisaks võib seda kasutada eluaseme soetamiseks juhul, kui leibkonnal ei ole päris oma kodu või leibkonna eluase ei vasta kaasaegsetele elamistingimustele või on suurele perele lihtsalt väike.

Varem toetust saanud pered peavad korduva toetuse taotlemise ajaks olema eelmise toetuse sihtotstarbeliselt ja tähtaegselt ära kasutanud ning esitanud Kredexile seda kinnitava lõpparuande.

Taotlusi saab esitada kuni 31. maini käesoleval aastal. Lisainfot tingimuste ja taotlemise kohta saab Kredexi kodulehelt.

Parema kodu saab tuhatkond last

Kredexi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on kodutoetuse abil 14 aastaga parandatud enam kui 17 000 lapse elamistingimusi.

„Energiatõhusus ei ole lihtsalt sõnakõlks, vaid kodude energiatõhusamaks muutmisel on otsene mõju inimeste rahakotile, tervisele ja kliimale laiemalt,“ ütles Reinsalu. „Rõõm on tõdeda, et ka sel aastal on meil võimalik aidata parandada umbes tuhande lapse elamistingimusi.

Eelmisel aastal anti kõige enam toetusi – 129 perele – eluaseme ostmiseks. Renoveerimiseks, ehitamiseks või ümberehitamiseks sai möödunud aastal toetust 128 peret.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.