Uudis

Videod: siin on viis sammu, kuidas rahaasjad kontrolli alla saada

Tulude ja kulude üle vaatamisest võib olla palju kasu.Foto: Pixabay

Kui rahaasjad on segamini, võib nende korda saamine tunduda väga raske ülesanne. Tegelikult piisab aga ainult paarist lihtsalt sammust, et pilt märksa paremaks läheks.

Rahandusministeeriumi rahatarkuse spetsialistid on teinud just seda ning kokku pannud viis lühikest ja kasulikku õppevideot, mis aitavad teha samme rahaasjade kontrolli alla saamiseks.

Esiteks – väga palju abi on enda tulude ja kulude kirja panemisest. Eriti vajalik on see siis, kui enne palgapäeva laiutab pangakontol null ning sul pole aimugi, kuhu raha kadus. Vaata nõuandeid siit:

Teiseks tuleks veidi mõelda selle peale, mida sa tulude-kulude kirja saamisest õppida saad. Mida muuta, mille peale kulub raha liiga palju?  Avastasin näiteks ise eriolukorra ajal, et kulutan raha ebamõistlikult ning hoidsin lõpuks kokku sadu eurosid. Abistavat videot vaata siit:

Kolmas samm on luua endale meelerahufond – rahaline tagavarapuhver mustades päevadeks ja juhuks, kui järsku peaks mingil põhjusel raha vaja minema. Koroonakriisi ajal said kahjuks paljud Eesti inimesed tunda seda, et majandusolukord võib hetkega muutuda ning töö kaotamine on võimalik. Puhver aitab hästi ootamatuste vastu. Kuidas seda teha, saab vaadata siit:

Neljandaks soovitavad rahandusministeeriumi spetsialistid mõelda pikalt ette. Ühel hetkel tahame ju kõik puhata. Kuidas pikalt planeerida, vaata siit:

Viienda sammuna võib mõelda investeerimise peale. Lühikeses videos võetakse kokku, mis see üldse on, kui suure rahaga seda tegema peaks ning mis võimalusi investeerimiseks leiab:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.