Palk

Uuring: palgaootus ületab inimeste reaalset tasu 400 euro võrra

Mediaanpalka said uuringus osalejad 1091 eurot.

Samal teemal:

Eesti töötajate netopalga ootuse mediaan kasvas aastaga 100 euro võrra ning samas ületab inimeste palgaootus reaalselt teenitavat töötasu 409 euro võrra, ilmneb värskest Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee tööturu uuringust.

Tahaks 1500 kätte

Eesti töötajad soovivad teenida 1500 eurot kätte, mida on võrreldes 2017. aasta sügisega 100 euro võrra rohkem. Poolte töötajate palgaootus jääb 1200 ja 2000 euro vahele.

Uuringus osalenute arvestuslik netotöötasu mediaan oli 2018. aasta oktoobri töö eest aga 1091 eurot. Seega moodustab saadav töötasu oodatud töötasust keskmiselt 70 protsenti ja ootused on reaalsest palgast umbes kolmandiku võrra kõrgemad.

“Töötajate palgaootus iseloomustab palganumbrit, mille pärast suure tõenäosusega ollakse valmis töökohta vahetama,” kommenteeris uuringu tulemusi Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

Tema sõnul on aasta-aastalt suurenenud ka nende töötajate osatähtsus, kes tulevad oma töötasuga hästi toime. 2018. aasta sügisel hindasid oma palgaga toimetulekut heaks või väga heaks pisut üle viiendiku ehk 21 protsenti töötajatest, mida on tunduvalt enam kui neli aastat tagasi, kui palgaga tuli hästi toime vaid kümnendik ehk 12 protsenti vastanutest.“

Seeder lisas, et uuringus osalenud töötajate netotöötasu on arvutatud maksimaalse lubatud maksuvaba tulu alusel. “Töötajate märgitud maksuvaba tulu oli reeglina lubatust väiksem ehk töötajad maksid tulumaksu rohkem, kui oleksid pidanud ja viiendik vastajatest ei osanud öelda, kui suur oli nende maksuvaba tulu oktoobris. Seetõttu on tegelik netopalk arvestuslikust veidi madalam,” märkis ta.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.