Raamatusoovitused

Raamatusoovitus: “Raha psühholoogia”

Ei oma tähtsust palju me teame, vaid palju me teeme.Foto: Canva

“Ajatud õppetunnid jõukusest, ahnusest ja õnnest” — nii kirjeldab autor ise oma raamatu esikaanel, millest raamat räägib. See raamat annab hea põhja inimestele, kes soovivad arendada oma rahatarkuse oskusi ning rahaga seotud distsipliini kasvatamist.

Raamatus “Raha psühholoogia” kirjeldab auhinnatud autor Morgan Housel 19 lühiloo kaudu kummalisi viise, kuidas inimesed rahast mõtlevad, ja õpetab, kuidas paremini mõista üht elu kõige olulisemat teemat.

Rahaga hästi ümberkäimisel on vähe pistmist sellega, kui tark sa oled, ja palju sellega, kuidas sa käitud. Ja käitumist on raske õpetada isegi väga tarkadele inimestele. Autor kirjeldab raha teadmisi pehmeteks oskusteks, kuna ka suvaline inimene tänavalt võib saavutada finantsvabaduse, aga naljalt suvaline inimene südameoperatsiooni ei tee.

Allikas: Rahva Raamat

Rahaasju — investeerimist, isiklikke rahaasju ja äriotsuste tegemist — õpetatakse meile nagu matemaatikat. Valdkonda, kus andmed ja valemid ütlevad meile, mida täpselt teha. Aga pärismaailmas ei tee inimesed finantsotsuseid arvutustabelite põhjal. Nad teevad otsuseid õhtusöögilauas või koosolekulaua taga ning olukordades, kus nende enda isiklikud kogemused, mälestused, ego, uhkus, turundus ja muud mõjutegurid on kõik kokku segatud.

Raamat sobib ideaalselt kõigile, olenemata sellest, kui palju teisi teadmisi on finantsidest juba omandatud. Raamat pole väga ammu aega tagasi kirjutatud ning on tänases päevas asjakohane.

Rahva Raamatus leiab raamatu 24.99 euro eest pehmekaaneliselt, Apollos 24.95 euroga, wwprint.ee lehel on raamat müügis 23 euroga. Ingliskeelset raamatut on võimalik osta Audible äpi kaudu, kus igakuise 13.25 euro eest saab endale alla laadida ühe raamatu, mille kuulamisõigus on ka siis, kui liitumine lõpetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.