Eesti Gaas langetab kodukliendi pandliku paketi hinda 35 protsenti

Üllatavalt hea uudis gaasi hinna langetamisest.Foto: Scanpix

Lähtuvalt maagaasi hindade langusest maailmaturul, langetab Eesti Gaas detsembris kodukliendi paindliku paketi hinda 35 protsenti. Uus hind alates 1.12.2022 on 1,85 eurot/m³ koos käibemaksuga.

„Soojad ilmad, täis mahutid ja gaasitarbimise vähenemine on maailmaturu hinna praegu alla toonud, mistõttu saame nüüd talve eel kardetud hinnatõusu asemel oma klientidele teada anda hoopis hinnalangusest,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Kui pikalt selline gaasi ülepakkumine Euroopas püsib, on hetkel veel raske öelda. Lähiajal ilmselt see jätkub, aga tõehetk saabub külmade ilmade ja nõudluse kasvuga. Igal juhul aitab gaasi kõrget hinda alla tuua ja paigal hoida Euroopas kiirkorras kerkiv LNG taristu ja sadamad,“ lausus Kaasik.  

„Maailmas on gaasi piisavalt ja mõistliku hinnaga, küsimus on täna nii Euroopa kui meie piirkonna vastuvõtuvõimes ja pikaajalistes lepingutes tarnijatega. Väga tahaks loota, et oleme tipu ületanud ja edaspidi hinnast rääkides, saame jagada peamiselt vaid häid uudised,“ ütles Kaasik.  

Eelmisel nädalal jõudis Klaipedasse esimene Eesti Gaasi enda tellitud laevatäis Ameerika Ühendriikide päritolu gaasi. Tegemist on juba arvult neljanda suure gaasitarnega, millega Eesti Gaas tagab oma klientide varustatuse sügiskuudel. Järgmised Eesti Gaasi poolt tellitud laevad on tulekul novembris ja jaanuaris.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.