Tarbija

Lõpuks on universaalteenuse tootjahind teada, mis hakkab kehtima juba homsest

Universaalteenuse hind on umbes sarnane suve alguses pakutud fikseeritud paketi hinnaga.Foto: Canva

Täna selgus universaalteenuse hind, mille Enefit Power koos Konkurentsiametiga teada andsid. Universaalteenuse tootjahind hakkab olema 15,4 senti kilovatt-tunni eest, millele lisandub elektrimüüja müügikulu, mõistlik kasum ja käibemaks.

Universaalteenus rakendub homsest kõigile tarbijatele, kelle praegune elektri hind ületab universaalteenuse hinda. Tarbijatele saadetakse teavitus muudatustest. Tarbija, kes ei soovi muutust peab sellest ise teada andma. Rohkem loe muudatuse toimima hakkamise kohta SIIT.

Seejuures on hetkel teada vaid Eesti Energia poolt pakutava universaalteenuse hind. Kõigil teistel elektrimüüjatel on õigus ise hind määrata, kuid ilmselt need üksteisest kuigi palju ei erine ja hinnale lisandub ka nende marginaal ning käibemaks.

Universaalteenuse esialgseks hinnaks arvati tulevat kuskil 18 kuni 20 senti kilovatt-tunni eest, mis ilmselt koos kulu, kasumi ja käibemaksuga sinna küündib. Hind hakkab kehtima homsest kõigile ka tagantjärgi, kui nende teenusepakkuja hind tuleb välja alles hiljem. Universaalteenuse hind võib ajas muutuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.