Tarbija

Suured allahindlused E-smaspäeval ostukorvi hinda justkui väiksemaks ei jätnud

Ostukorvi suurendas suure tõenäosusega inflatsioon ja hindade tõus.Foto: Montonio

9. mail toimus E-smaspäev, mille käigus pakkusid 280 veebipoodi allahindluseid oma toodetele. Keskmine ostukorvi suurus kasvas eelmise kevade E-smaspäevaga võrreldes 20 protsenti.

Montonio tegevjuht Markus Lember kommenteeris, et suure tõenäosusega on vähemalt osaliselt ostukorvi kasvu põhjuseks inflatsioon. “Äsja ilmunud Eesti Panga teate kohaselt tõusid aprillis tarbijahinnad aastavõrdluses keskmiselt 18,8 protsenti ehk pea sama palju nagu kasvas keskmine ostukorv E-smaspäeval,” märkis Lember. “Kuigi Eesti Panga andmetel Eesti elanike ostujõud väheneb, siis statistikast näeme, et sellegipoolest e-poest ostlemine kasvab.” 

Tõnu Väät lisas, et käesolev aasta ei ole lihtne kellelegi olnud- toidukorv on kasvanud 12 protsenti, kütus, küte 40 protsenti. Kuna tegemist oli suurte allahindlustega, mis paistsid silma suuremana, kui eelmisel novembril, kasvas ka allahindluste jahtijate arv keskmiselt eelmise aastaga 15 protsenti.

Montonio ülevaatest selgus, et enim osteti siiski riideid. tavapäevaga võrreldes oli ostlemise aktiivsus keskmiselt neli korda suurem ja tänu allahindlustele kasvas e-poodide käive umbes kolm korda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.