Värske uuring: enam kui pooled eestlastest ei soovita oma tänase tööandja juurde tööle minna

Foto: Shutterstock

Uuringutulemuste põhjal pole inimesed rahul oma palgaga ja enam kui pooled eestlastest oma praegust töökohta teistele ei soovitaks.

Just sellised olid Alma Career’i rahvusvahelise uuringu tulemused. Eestis tegutseb Alma Career CV-Online brändi alt.

Uuringu eesmärk oli välja selgitada, kui rahul on töövõtjad üle Euroopa oma tänase palga ja tööandjaga. Antud uuringus osales kokku 61 000 inimest 12-st erinevast riigist. Uuringu tulemustes on esindatud ka Eesti inimeste arvamus.

Rahvusvahelisest uuringust selgus, et rohkem kui pooled vastajatest tunnetavad, et saadav tasu tehtud töö eest on palju väiksem kui see päriselt olla võiks. Samas ainult 1% inimestest leidis, et nad saavad täna rohkem palka, kui võiksid saada tehtud töö eest. Oma tänast saadavat töötasu peavad mõistlikuks 26%.

Analüüsides Eesti tulemusi palgarahulolu kohta, siis enamus eestlasi tunneb, et ei saa täna õiglast palka (51%).

Esirinnas on Eesti seisukoha mitte võtmises. See protsent võib viidata asjaolule, et töövõtijad ei pruugi teada, milline on nende tänane väärtus tööturul.

Peale palga rahulolu uuriti ka osalejate valmidust oma tänast tööandjat soovitada uutele potentsiaalsetele töötajatele ehk tööandja soovitusindeksit (eNPS).

Kahjuks antud uuringu tulemused tööandja soovitusindeksi kohta ei ole just kõige positiivsemad: keskmiselt 17% vastanutest on soovitanud oma tööandjat tuttavatele, lausa 58% ei soovita üldse oma tänase tööandja juurde tööle minna. Mittesoovitajate hulk väljendus väga tugevalt just madalama palgaga töötajate hulgas.

Oma tänaseid tööandjaid soovitama eestlased kahjuks ei jookse. Vastanutest 28% võtab passiivse hoiaku oma tööandja suhtes ning 54% ei soovita üldse oma tänase tööandja juurde tööle minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.