Uudis

Alexela ostab poole Õhtulehest

Alexela tankla.Foto: Scanpix

Heiti Hääle suurosalusega Alexela Grupp omandab 50-protsendilise osaluse AS-ist Õhtuleht Kirjastus ning siseneb tehinguga Eesti meediamaastikule, poolte kokkuleppel osapooled tehingu hinda ei avalikusta.

Osapooled on konkurentsiametile esitanud ka vastava taotluse. Alexela grupi juhatuse esimehe Andreas Laane sõnul on päevalehe osaluse omandamisel tegemist Alexela jaoks uue tegevussuunaga, mis toob kaasa huvitavad väljakutsed.

“Leiame, et meie pikk kogemus eraisikutele erinevate energiatoodete pakkumisel on heaks eelduseks ka meediaäris läbi lüüa. Samuti on meie soov selle sammuga tagada Eestis sõltumatu ajakirjanduse püsimajäämine. Alexela on tulevikku vaatav innovaatiline ettevõte, kes kannab endas tugevat sotsiaalse vastutuse tunnet ja soovi muuta Eesti elu paremaks,” ütles Laane pressiteate vahendusel.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

AS-i Õhtuleht Kirjastus aktsiate müüja AS Giga juhatuse liikme Janek Veeberi hinnangul on õige aeg oma osalus Õhtulehes ära müüa. Tema sõnul oli tegemist õnnestunud investeeringuga.

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõte on seni tegutsenud kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja põlevkivikeemia.

AS Õhtuleht Kirjastus on meediaorganisatsioon, kelle üheks põhitegevuseks on ajalehe Õhtuleht kirjastamine. Ettevõtte tooteportfellis on ajalehed, ajakirjad, veebiportaalid ja ristsõnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.