Uudis

Eesti firma testis neljapäevast töönädalat: töötajad olid energilised ja motiveeritud

Kaugtöö.Foto: Pixabay

Maailmas on neljapäevane töönädal üha kasvav trend. Geenius tegi aasta alguses ülevaate sellest, kuidas asi käib ning mis on selle head ja vead. Nüüd on aga võtta kogemus ka Eestist – Elisa hakkas eelmise aasta suvel enda telemüügi tiimis lühemat töönädalat pilootprojekti korras katsetama.

“Lühemat töönädalat kasutanud elisalased tõid tagasisides välja, et nende töömotivatsioon tõusis, sest lisaks paremale teenistusele said nad paindlikumalt kasutada vaba aega ning mis kõige olulisem – töötajad olid energilisemad ja rõõmsamad,” ütles Elisa personalijuht Kaija Teemägi.

Praeguseks on piloteerimine läbi saanud. Teemägi ütles, et neljapäevase töönädala kasutamine tulevikus pole välistatud, praegu aga otsib firma uusi targa töö viise.

Elisa personalijuhi arvates peaks nutikad töölahendused praeguses tööturu olukorras olema miski, mille peale tasub mõelda kõikidel ettevõtetel. “Kui veel mitte praegu, siis lähiaastatel puututakse sellega aina enam kokku,” nentis Teemägi.

Kuuetunnine tööpäev jäi püsima

Kui lühem töönädal jäi Elisas esialgu ajutiseks projektiks, siis 2016. aastal firma Kristiine esinduses testima hakatud kuus tundi kestev tööpäev on andnud nii häid tulemusi, et seda on hakatud üha laiendama.

“Selgus, et lühendatud tööpäeva tulemusena töötulemused paranesid ja tänu sellele otsustasime laiendada selle põhimõtte kasutamist ka teistesse Elisa esindustes. Näiteks Tallinnas on see kasutusel viies esinduses: Kristiine, Rocca al Mare, Lasnamäe, Viru ja Ülemiste,” rääkis Teemägi.

Nii kuuetunnise tööpäeva kui ka neljapäevase töönädalal puhul ei vähendanud Elisa töötajate põhipalka.

Teemägi tõi esile, et oluline pole tööl oldud aeg, vaid tulemus. “Üks töötaja võib kuue tunniga jõuda palju rohkem tehtud kui teine kaheksaga, samamoodi jõuab mõni ka nelja päevaga oluliselt rohkem tehtud kui teine viiega,” ütles Elisa personalijuht.

Hea lugeja! Kui sinul on kogemusi neljapäevase töönädalaga kas Eestis või mujal, kirjuta neist meile aadressil vihje@geenius.ee!

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.