Eesti inimene unistab individuaalsest ja ainulaadsest elust

Selgus, et eestlaste unistused on enesekesksemad, kui kaugematel lõunanaabritel.Foto: Scanpix

Luminori tellitud meediauuring andis ülevaate sellest, mida Balti elanikud kõige enam unistustega seostavad. Selgus, et Eesti inimesed on rohkem individuaalsed ning naabrid veidi kollektiivsemad.

Seesugune analüüs tehti esimest korda, kuidas Balti riikide populaarseimates veebipõhistes uudisteportaalides, meelelahutuslikus meedias ning piirkondlikes ja ärialastes väljaannetes kujutatakse unistusi ja õnne. 

„Kui Eesti meedias räägiti unistustest ja õnnest peamiselt koos aega kirjeldava sõnaga, siis Lätis seostati unistusi pigem eluga ning Leedus tööga,“ ütles Luminor panga turundusjuht Merilin Punder. Turundusjuhi sõnul mainivad naabrid perekonda, lapsi ja tööd eestlastest märgatavalt rohkem.

„Samal ajal väärtustatakse Eesti meedias sagedamini individuaalsust. Lisaks sõnadele unistus ja õnn kerkisid esile inimene, juhtimine, ideed ja ainulaadsus,“ loetles turundusjuht.

Uuringu kohaselt väljendavad fraasid unistuste töökoht, uus auto, terve laps, oma kodu, hästi veedetud aeg kõige enam Eesti, Läti ja Leedu elanike soove.

Uuring on osa Luminori projektist „Kõigile, kes hoolivad“, millega julgustatakse Baltimaade inimesi rääkima avameelselt oma soovidest ning jagama oma vanemate või vanavanemate unistusi spetsiaalselt projekti jaoks loodud veebisaidil. Veebruaris valib pank välja ja viib täide kolme inimese unistused Eestis, Lätis ja Leedus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.