Uudis

Elektrihind on täna siiani jaanuari kõige kõrgem

Elektrihinnad käivad ilmaga käsikäes ning nädalavahetuse külm tõi tänasesse päeva ikka väga kõrged hinnad.Foto: Canva

Energiahinnad on jätkuvalt kõrged ning meie äärmiselt lumised ja jäised ilmastikuolud ei luba ka energiatootmisele pausi. Tänane hind püsib päeva läbivalt kallis ning jääb veidi alla 40 sendi kilovatt-tunni kohta.

NordPooli andmetel jääb keskmine Eesti, Läti, Leedu ja Soome elektrihind 248,71 euro juurde megavatt-tunni kohta. Viimati olid hinnad nii kõrged vahetult enne jõulupühi 22. ja 23. detsembri paiku, mil 22. detsembri hinnad küündisid üle 500 euro megavatt-tunni kohta.

Jaanuari algusest saati on hinnad olnud tõusujoones ning täna näeme selle kuu kõige kõrgemat hinda. Kõrgeim tarbimine on 315,47 eurot megavatt-tunni kohta ning madalaim 133,81 eurot megavatt-tunni kohta. Hinna kukkumist on näha alles peale kella kuute õhtul.

Allikas: NordPool

Üks väga suur hinna mõjutaja on praegusel ajal meie piirkonnas ilm ja sellest tingitud tarbimise suurenemine. Tänane hind on eeldatavasti tingitud krõbekülmast nädalalõpust. Kuna soojenemist on Eestis näha nädala keskpaigas, siis võib eeldada, et hinnad selle nädala jooksul oluliselt kõrgemale ei tõuse. Hinda võivad külla aga mõjutada muud tegurid, mistõttu täpselt ennustada kunagi pole võimalik.

Reaalajas saab silma peal hoida elektrihindadel elektrikell.ee veebilehe kaudu ning Eleringi lehel leitava börsihindu reaalajas jälgiva rakenduse kaudu. Järgmise päeva börsihinnad avaldatakse NordPooli lehel päeva keskel, mis aitab järgneva päeva tarbimisvajadust ette arvestada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.