Uudis

Eriolukorra tõttu töölt eemale jäänud inimesed hakkavad saama riigilt hüvitist

Foto: Shutterstock

Sotsiaalminister Tanel Kiik avaldas, et riik hakkab ilmselt maksma 70% sissetulekust inimestele, kes on eriolukorra tõttu palgast ilma jäänud.

Ta rääkis, et töötukassa nõukogu arutas meetmeid, kuidas toetada neid, kellel pole põhjust haigusleht avada – kes pole ise koroonaviirusesse nakatunud ega lähikontaktsed -, ent kes on tööta jäänud eriolukorra, sektoris olevate probleemide või karantiinis püsimise tõttu.

Riik soovib teha neile ajutise meetme, mis kestaks esialgu kaks kuni kolm kuud, millega hüvitataks töötukassa kaudu vähemalt 70% senisest sissetulekust.

Kiik kinnitas, et riik soovib seda tagada kõigile, kes tööturult on eemale jäänud, vajadusel ollakse valmis asja pikendama.

Kell 17.30 kohtub töötukassa nõukogu uuesti, et asja taas arutada, ent sotisaalministri sõnul on asjas põhimõtteliselt kokku lepitud.

Veel kinnitas ta, et arutatud on lisameetmeid inimestele, kes on jäänud haiguslehele – praegu hüvitab haigekassa neid 9. päevast. Kiige sõnul võiks kehtestada erimeetme, ent selle sisu on veel vaja täpsustada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.