Uudis

Eurostat: Eesti inflatsioon kiirenes juunis 22 protsendini

Eesti inflatsioon osutus juunis euroala suurimaks.Foto: Canva

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi juunis maikuu 8,1 protsendilt 8,6 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 20,1 protsendilt 22 protsendini, mis oli ka euroala suurim kasv.

Eesti hinnakasvule järgnes Leedu, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon maikuu 18,5 protsendilt juunis 20,5 protsendini. Eestile ja Leedule järgnesid Läti 19-protsendise ja Slovakkia 12,5-protsendise hinnakasvuga.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon juunis 6,1 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 6,5 protsendiga Prantsusmaa ja 8,1 protsendiga Soome.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid juunis enim 41,9-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 8,9 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 4,3 protsendiga tööstuskaubad ning 3,4 protsendiga teenused.

Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi. Uus nõukogu istung, kus ilmselt tõstetakse inflatsiooni peatamiseks intresse, toimub juuli keskpaigas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.