Eurostat: oktoobris oli inflatsioon 22,4 protsenti

Õnneks ei olnud oktoobris taas tõusu.Foto: Canva

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi oktoobris septembri 9,9 protsendilt 10,7 protsendini, Eestis aga aeglustus eelduslikult 24,1 protsendilt 22,4 protsendile, mis oli samas endiselt euroalal lõppeva kuu suurim inflatsiooninäitaja. 

Eesti hinnakasvule järgnes Leedu, kus esialgsetel andmetel aeglustus inflatsioon 22,5 protsendilt septembris 22 protsendile oktoobris. Läti inflatsiooninäitaja oli septembris 22 protsenti, lõppeval kuul aga 21,8 protsenti, selgub Eurostati andmetest. 

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon septembris 7,1 protsendiga aeglaseim Prantsusmaal, järgnesid 7,3 protsendiga Hispaania ja 7,5 protsendiga Malta. 

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid septembris enim 41,9-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 13,1 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 6 protsendiga tööstuskaubad ning 4,4 protsendiga teenused. Kõikide hinnatõusu komponentide kasv on seejuures võrreldes septembriga kiirenenud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.