Uudis

Hea aeg oma kelder ja maakodu üle vaadata: vanametalli hind on praegu rekordkõrgustel

VanametallFoto: Pixabay

Tööstusmetallide hind on viimasel ajal rekordiliselt tõusnud, mistõttu on vanametalli kokkuostu hind muutunud Eestis väga atratiivseks. Nii suured buumihinnad olid viimati 2007-2008 aastatel.

Kuusakoski pakub klientidele hetkel ostuhindasid, mis on viimase 13-14 aasta kõrgeimad. Näiteks vase puhul on ostuhind viimase aastaga kerkinud 44%. Messingi puhul on olnud aastane muutus 43%. Samuti on tõusnud rekordhindadesse tõusnud alumiiniumi ja musta metalli hind. Oma romuauto eest saab lausa kahekordset hinda. Kui eelmisel aastal maksis autoromu tonn kuni 105 eurot, siis praegu kuni 225 eurot.

Massiivse hinnatõusu põhjuseks on süvenev elektrikriis, energiakulude järsk tõus ning erinevate tööstusmetallide nappus, millele omakorda lisandub Hiina erakordselt suur nõudlus. Metalli taaskäitlemine aitab kaasa ka jalajälje vähendamisele. Vanametalli alla lähevad vanad autod, elektroonika, juhtmed, konservipurgid, tööriistad ja pea kõik muu, mis sisaldab metalli.

Kuna hinnad on laes, siis maakodude ja ladude omanikud võiksid olla tähelepanelikumad oma lukustatud uste ja kindlustuse kehtivuse osas. Tõusvad hinnad on peale meie atraktiivsed ka varastele.

Eesti vanametallituru suurus on 300 000–350 000 tonni aastas. AS Kuusakoski on Eesti suurim ringlussevõtuteenuste pakkuja, kes suunab taaskasutusse umbes poole Eesti vanametallist. Kuusakoskil on üle Eesti avatud 11 teeninduspunkti: Jõhvis, Narvas, Paides, Paldiskis, Pärnus, Rakveres, Raplas, Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Võrus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.