Uudis

Hea teada: tulumaksutagastuse annetamisest on kasu ka järgmisel aastal

Romantikat saab teha ka nii, et rahakott ei kannata.Foto: Shutterstock

Sel aastal saab esimest korda soovi korral tuludeklaratsiooniga tagasi saadud tulumaksusumma annetada.

Hea on aga teada, et praeguse summa annetamisest on omakorda kasu järgmisel aasta tulude deklareerimisel. Nimelt läheb annetatud summa arvesse tuleva aasta maksusoodustuste arvestamisel.

Dokumentaalselt tõendatud kingitused ja annetused saab tulust maha arvata. Eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Tuleb aga meeles pidada, et mahaarvamised ei saa ületada 50% maksumaksja sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavat tulu.

Kuidas annetada?

Elektroonilise tuludeklaratsiooni saavad esitajad tulumaksu tagastamisel nüüd soovi korral kanda oma maksusumma kohe annetusena mittetulundusühingutele, sihtasutustele või usulistele organisatsioonidele.

Välja näeb see nii, et senisele võimalustele, kus tagastamisele kuuluva tulumaksu saab lasta kanda oma pangakontole või jätta maksu- ja tolliameti ettemaksukontole, lisandub annetamise valik.

Annetusi saab teha kõikidele tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja kuulujatele, mille leiab MTA kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.