Kolme lapse ema eelarve: kogu aeg peksan, et liigutagu end!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Mai-Liis Raidaru ütleb, et tal kulub iga kuu laste ülalpidamiseks 1700 eurot. Kuidas see summa ära kulub, sellest ta Rahageeniuses kirjutabki.Foto: Triin Raa

Kõik mu kolm last käivad muusikakoolis. 15-aastane trumme õppimas, 13-aastane trompetit ning 11-aastane saksofoni.

Iga kuu maksan 105 eurot. Pillid on koolist renditud. Selle summa eest saavad nii saksofoni- kui trompetimängija käia 4 korda nädalas muusikakoolis: kaks erialatundi ning kaks solfedzot.

Trummides käiakse kaks korda nädalas pilli mängimas, solfi ei ole. Lisaks ostan aegajalt lisavidinaid, nt trummipulki, saksofoni rihma. Kui kitarr veel aktuaalne oli, siis medikaid. Kuid see kulu pole suur.

Kogu aeg peksan trenni

Trennidega on meil veidi kehvasti:) Eks siin tuleb mängu eeskuju. Ei mina ega laste isa pole suured trennihundid, mõlemad käisime mõned aastad tagasi viimati. Muidugi peaks käima!

Kogu aeg peksan (mitte küll füüsiliselt, pigem üritan kõvahäälseid motivatsioonikõnesid teha) nii end kui lapsi, et liigutagu end! Ning palun taas, et nad käituksid mu sõnade, mitte mu tegude järgi. Kuid mingi liikumine neil siiski on: 13-aastane kaks korda nädalas karates, tasu on 35 eurot kuus, ning 11-aastane korra nädalas ujumas, 30 eurot kuus.

Paar kohustust on neil veel, kus nad viibima peavad, kuid need on rohkem tervisega seotud.

Psühholoog ja logopeed

13-aastane käib iga nädal psühholoogi juures, kokku 60 eurot kuus. Tal hakkab ärevusest kõht valutama ning süda läheb pahaks, ning paraku neid ärevaid situatsioone tuleb ette omajagu, kasvõi pilliga esinemisel. Kuna perearst meid enam aidata ei osanud ning kõik proovid olid korras, siis suunas teda psühholoogi jutule. Minu meelest väga hea mõte!

11-aastane plika kohtub kaks korda nädalas logopeediga. Üks kord on 15 eurot, kokku 120 eurot kuus. Jah, on kallis, kuid asi on väga seda väärt.

Lapsel on kogu aeg väga palju öelda, lobiseb lakkamatult, kiiresti ning vahepeal ma ei saanud enam midagi aru, millest ta räägib. Kui ta aeglaselt räägib, siis pole probleemi, aga ilmselgelt ei jõua aeglaselt kogu seda juttu ära rääkida, seetõttu tal korralik tempo ongi peal:) Lisaks on tal lugemisega raskusi ning k, p, t, g, b, d eristamisega samuti. Kuna nii üks kui teine on eluks suht vajalikud oskused, siis olen vägagi nõus seda summat maksma.

Silmad ja hambad korda

Kui juba tervisest rääkida, siis on meie peres ka pidev prilliprobleem. 13-aastasel on uusi prille vaja igal aastal, seda juba viimased 4 aastat. Siiani on see summa olnud umbes 120 eurot. Kuna silmaarsti juures käime enamasti uue kooliaasta alguses, siis on see väljaminek tavaliselt just sügisel.

Sel aastal lisandusid ka 15-aastase prillid, kes on stiili suhtes hoopis tundlikum ning valis raame hoolikamalt. Hinnaks kujunes 170 eurot. Ühes kuus ei jõua kahte paari prille osta, jagasime kahe kuu peale, ehk siis 145 eurot kuus.

Sügisel teeme üldse kõik vajalikud arstilkäigud ära, siis on pool aastat mureta. Ehk siis lisandusid veel silmaarst 45 eurot (15 eurot nägu) ning hambaarstid 15 eurot (5 eurot nägu).

Mai-Liisi pere laste-eelarve:

Kokku lastele kuus1700
Koolisöögid30
Toit kodus420
Toidule kokku450
Taskuraha 15-aastasele110
Taskuraha 13-aastasele50
Taskuraha 11-aastasele30
Taskuraha kokku190
Muusikakool105
13-aastase karate35
11-aastase ujumine30
Hobid ja trennid kokku170
13-aastase psühholoog60
11-aastase logopeed120
Prillid145
Silmaarst45
Hambaarst15
Tervise peale kokku385
Muudeks kuludeks jääb505

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.