Uudis

Kooli algus läheneb: õppelaenu taotluste vastuvõtt on juba avatud

Õppelaenu kasutatakse enamasti õppemaksuks, igakuiste kulude katmiseks või õppevahendite ostmiseks.Foto: Shuttestock

Uus kooliaasta on algamas ja see tähendab ka suurenenud huvi õppelaenu vastu.

Kuigi riigi tagatud õppelaenu väljamakseid alustatakse 15. septembrist (esmakursuslastele 1. oktoobrist), saab taotlusi juba praegu esitada. Algaval õppeaastal on riigi tagatud õppelaenu maksimumsumma 2500 eurot või kui nominaalne õppeaeg on alla üheksa kuu, siis 1250 eurot.

LHV eraisikute finantseerimise juht Catlin Vatsel ütles, et huvi õppelaenu vastu kasvab iga aastaga. „Õppelaenude väljastamine LHV-s on olnud kasvutrendis. Enamasti taotletakse õppelaenu maksimumsummas ehk 2500 eurot ja sellega kaetakse erinevaid nii Eestis kui välismaal õppimisega kaasnevaid kulutusi, nagu näiteks õppemaks, igakuised elamiskulud või vajalike õppevahendite soetamine,“ sõnas Vatsel.

Õppelaenu saab taotleda lepingutasuta ning laenu intress on 5% aastas. Laenu ennetähtaegne tagastamine või graafiku muudatuste tegemine on LHV klientidele tasuta.

Õppelaenu põhiosa tagasimaksed saab jätta õpingutejärgsesse aega, kui laenuvõtja on leidnud loodetavasti meelepärase töö. Põhiosa tagasimaksmine algab hiljemalt 12 kuud pärast õpingute lõppu. Tagasimaksegraafik koostatakse perioodiks, mis on võrdne kahekordse nominaalse õppeajaga. Tähele tuleks panna, et kuni õppelaenu põhiosa tagasimaksete alguseni tuleb siiski tasuda iga aasta 1. novembril laenujäägilt arvutatud intressimakse.

Õppelaenu taotlusprotsess on lihtne. Laenu tagatiseks sobib kahe isiku käendus või Eestis asuv kinnisvara. Käendaja valikul tuleks tähele panna, et isik peab olema vähemalt 18-aastane ja tema viimase kolme kuu netosissetulek peab olema suurem kui miinimumpalk. LHV-s saab õppelaenu taotluse esitada mobiiliäpis või internetipangas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.