“Paneme klientidele südamele, et mida varem oma murega panga poole pöördutakse, seda suurema tõenäosusega leitakse probleemile parim lahendus, samas tuleks maksepuhkust taotleda ainult siis, kui selleks on reaalne ja mõjuv põhjus,” ütles Raadik.
Swedbank saab sadu taotlusi
Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma ütles, et maksepuhkuste taotlusi on tulnud igapäevaselt väga palju – kokku ligi 800. “Võtame kõikide klientidega, kes on taotluse esitanud, esimesel võimalusel (orienteeruvalt nädala jooksul) ühendust,” lubas ta.
Swedbanki era- ja äriklientidel on ajutiste makseraskuste tekkimisel võimalik taotleda praeguse eriolukorra raames kuni kuue kuu pikkust, kodulaenude puhul kuni aastast maksepuhkust. Klientidel on võimalik laenu põhiosa maksed edasi lükata. Lisatasusid ja lisatingimusi sellega ei kaasne, selgitas Swedbanki juhatuse liige Tarmo Ulla.
Laenupuhkust rakendatakse Swedis laenu põhiosa maksetele, intressimakseid tuleb endiselt tasuda. Edasilükatud põhiosa maksete summa jaotatakse ülejäänud laenuperioodile.
Kliendil on võimalik mistahes ajal – ka kokkulepitust varem – asuda laenumakseid uuesti tavapärase maksegraafiku järgi tasuma. Pank on otsustanud, et ei tee laenupuhkuse alustamisel ega lõpetamisel laenulepingute tingimustes muudatusi ega rakenda lisatasusid.
Lisaks saavad kaupmehed taotleda kuni kolme kuu pikkust maksepuhkust makseterminalide üüri tasumisel. Maksepuhkuse sooviavalduse saab edastada internetipangas.