Uudis

Kuidas sa saaksid käia tasuta muuseumis? Lihtsalt laenuta endale pilet

Kalamaja ja Kadrioru raamatukogust saab laenutada tasuta muuseumipileteid.Foto: Canva

Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Linnamuuseum ja Tallinna Kirjanduskeskus tulid välja uudse koostööprojektiga, mis loob uue tasuta võimaluse kultuurielamuse kogemiseks – muuseumipiletite laenutuse.

Alates teisipäevast, 3. maist saavad lugejad laenutada Kalamaja ja Kadrioru raamatukogust ühispileteid Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna Kirjanduskeskusese külastuseks. Ühispiletid võimaldavad sissepääsu kõikidesse Tallinna Linnamuuseumi alla kuuluvatesse seitsmesse harumuuseumisse ning Tallinna Kirjanduskeskuse alla kuuluvatesse kolme muuseumisse.

Abilinnapea Kaarel Oja sõnul on muuseumipühapäevad näidanud, kuidas uued algatused aitavad külastajatel peale kahte keerulist koroona-aastat kultuuriasutuste juurde kiiremini naasta. “Sarnast eesmärki täidab ka muuseumipiletite laenutamise võimalus, mis teeb sissepääsu muuseumitesse kättesaadavamaks.”

Tallinna Linnamuuseumi direktori Heli Nurgeri sõnul on muuseumipileti laenutuse eesmärk pakkuda linnaelanikele terviklikku kultuurielamust. “Lugeda raamatut, vaadata raamatutel põhinevaid filme ja külastada raamatute ja filmide põhjal koostatud põnevaid näituseid või külastada näituseid, mille sisu kohta saab otsida täiendavat infot raamatutest, mis omakorda elamust kasvatavad,“ selgitas Nurger raamatukogu-muuseumi partnerlust.

Laenutada saab pere- või üksikpileteid, mida saab laenutada kord kvartalis kuni 14 päevaks. Saadavust saab kontrollida e-kataloogi ESTER kaudu.

Lisateavet muuseumipiletite laenutuse ja raamatukogude lahtiolekuaegade kohta leiab Keskraamatukogu kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.