Uudis

Kurikuulsa automüüja järjekordne jama: inimesele müüdi läbiroostetanud põhjaga auto

Vana Peugeot 307. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Kasutatud autodega kipub tihti probleeme olema ning üks firma, mille kohta ikka ja jälle kaebusi tuleb, on juba kurikuulsaks saanud Lasnamäe firma Autodeost.

Viimatine juhtum leidis aset oktoobri keskel, kui üks Eesti mees ostis Autodeostult kasutatud Peugeot 307, hinnaks 1099 eurot. Selgus, et masinal on aga jamad.

Ostja sõnul ilmnes, et auto on ülevaatuskõlbmatu ja põhi täielikult läbi roostetanud ja parandatud Makroflexi sarnase tootega, paak ja paagi kinnitus on katki ning selle andur vigane.

Värske autoomanik võttis ka teisest remonditöökojast hinnakalkulatsiooni probleemide kõrvaldamiseks. Sealt anti näiteks teada, et kõrvalistuja alune peatala on parandatud plastkanistri tükkidest ja küljekarbid on pehmed – värvi all plekki ei ole, kõik krõbiseb roostest.

Remont oleks läinud auto ostuhinnast seejuures isegi paarsada eurot kallimaks.

Nädal pärast ostu saatis ostja Autodeostule pöördumise, milles soovis kas parandust, paranduskulude hüvitamist või auto tagasiostmist. Asi jõudis tarbijavaidluste komisjoni ette.

Firma ise midagi omalt poolt vastuseks ega selgituseks ei öelnud. Õigus jäi ostjale – lepingust saab taganeda, ostjal on õigus auto tagasi anda ning firmal tuleb 1099 eurot välja maksta.

Kas Autodeost seda ka teeb, on muidugi iseasi – firma on ka praegu mustas nimekirjas ehk pole varasemaid otsuseid täitnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.