Uudis

Midagi läheb odavamaks ka: pensioni kojukande eest hakkab hoolitsema AS Hansab

Pensioni hakkab kojuveol turvama Viking Security.Foto: Canva

Alates 1. veebruarist hakkab pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukannet Omniva asemel tegema AS Hansab koostöös turvaettevõttega Viking Security.

Pensionid, toetused ja hüvitised tuuakse koju 5.–12. kuupäevani, teatas sotsiaalkindlustusamet. Edaspidi tuuakse toetused, hüvitised ja pensionid koju ajavahemikus kell 8–18 ja ka nädalavahetustel, erandiks on riigipühad.

Sotsiaalkindlustusameti projektijuhi Regina Maslova sõnul võib inimeste jaoks muutuda senine koju toomise kuupäev. “Järgmisel nädalal saadab Hansab SMS-i, kus on kirjas kojukande kuupäev. Neil, kellel mobiiltelefoni pole, palume ise või lähedaste abil pöörduda sotsiaalkindlustusameti infotelefonile 6121360,” teavitas ta.

Teenuse hind muutub 1,4 eurot odavamaks

Lisaks muutus odavamaks ka teenuse hind. Kui varem tuli koju toomise eest maksta 8,10 eurot, siis 1. veebruarist maksab hüvitise koju toomine neile, kes selle teenuse eest ise maksavad, 6,70 eurot.

“Hüvitiste kättesaamisel tuleb kojukandjale näidata oma isikut tõendavat dokumenti. Kui tegemist on kellegi teise pensioniga, siis tuleb näidata ka volikirja,” selgitas Maslova, kuidas tagatakse raha turvaline jõudmine õige inimeseni. Aadressi või telefoninumbri muutusest tuleb teavitada sotsiaalkindlustusametit.

Muudatus puudutab orienteeruvalt 5500 sotsiaalkindlustusameti klienti, kellele pension, toetus või hüvitis koju tuuakse. Kõigile neile saatis sotsiaalkindlustusamet jaanuaris koju ka infolehe, mis sisaldas täpsemat infot uue teenusepakkuja ja tingimuste kohta.

Liikumistakistusega inimestele või neile, kes elavad hajaasustusega piirkondades ning kellele pangateenus on raskesti kättesaadav, viiakse pensionid, toetused ja hüvitised koju tasuta. Pensioni või toetuse kojukande tellimiseks tuleb esitada avaldus, mille leiab ameti kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.