Uudis

Nahk üle kõrvade: äsja ostetud auto ütles 20 kilomeetriga üles. Sama firmaga on varemgi jamasid olnud

Eestist ostetud kasutatud Subaru Legacy andis otsad juba 20 kilomeetriga.Foto: Shutterstock

Kasutatud autode müüjaga Autodeost on varemgi probleeme olnud. Kõige uuem juhtum on aga päris ehmatav – pea 4500 euro eest ostetud auto seiskus juba 20 kilomeetri järel.

Eesti inimene ostis juba tänavu jaanuaris 4499 euro eest kasutatud auto Subaru Legacy 2010, võttes selleks ka laenu. Autodeost andis masinale 15 päeva garantiid.

Ostja istus uude autosse sisse ja sõitis müügiplatsilt ära. Suur oli aga tema üllatus, kui umbes 20 kilomeetri läbimise järel kuumenes auto mootor üle ja enam edasi sõita ei saanud.

Muidugi võttis autoostja kohe müüjale kõne, aga telefon oli välja lülitatud. Järgmiseks saatis ta välja meili, et asja kirjeldada, aga keegi ei vastanud. Siis otsustas tarbija auto Tallinnast Raplasse ära pukseerida.

Paari päeva pärast sai masin müüja juurde pukseeritud. Autoost aga keeldus autot remontimast, vaid pakkus võimalust auto lihtsalt poole hinnaga tagasi osta. Inimene muidugi nõus polnud ning pukseeris auto tagasi Raplasse, hiljem aga pöördus tarbijavaidluste komisjoni poole, et makstud raha tagasi saada.

Komisjon pöördua ka Autodeostu poole, aga vastust ei laekunud ka nende kirjale.

Õigus jäi oautoostjale – nõue ostusumma ehk 4499 euro tagasisaamiseks on põhjendatud ja tuleb rahuldada. Kaup peab vastama lepingutingimustele, seda ka kvaliteedi osas – nii sätestab seaduski. Asi pole õige siis, kui tarbijale kauba müümise puhul pole asi sellise kvaliteediga, mida mõistlikult eeldada võinuks.

Selle juhtumi puhul võis tarbija mõistlikult eeldada, et kui ta ostab 4499 euro eest auto, on see sõidukorras ega vaja kohest remonti ja lisakulutuste tegemist. Kaupleja pole ka ise väitnud, et autol mingit puudust ei olnud või et ostja oli enne tehingut teadlik, et auto on puudustega.

Sama firmaga juba palju probleeme

See pole sugugi esimene kord, kui Autodeostust soetatud masinaga jama on. Tarbijavaidluste komisjoni ette on firma sattunud ikka ja jälle.

Näiteks ostis üks inimene Autodeostust 599 euro eest 2004. aasta Renault Megane Scenicu, mis seiskus 15 kilomeetri järel. Kuigi 599 euroga ei saa eeldada muretut autot, siis 15 kilomeetri järel seiskuv ja edasi mitte sõitev auto pole ka päris normaalne.’

Tarbija pöördus kaupleja poole ning nõudis auto parandamist või makstud 599 euro tagastamist. Ka seal kordus muster, et ei räägitud ei auto ostnud inimese ega hiljem tarbijavaidluste komisjoniga. Õigus jäi ostjale.

Paar aastat kajastas Delfi aga juhtumit, kus samuti Autodeostust Toyota RAV4 soetanud noorele perele tõmmati kott pähe – auto lagunes paari nädalaga rondiks. Juba koju sõites pandi tähele, et spidomeeter ei tööta, edasi läks asi aga ainult hullemaks.

Hea lugeja! Kas ka sinul on mõne kasutatud autode või muu kasutatud kauba müüjaga sarnaseid kogemusi? Kirjuta meile geenius@geenius.ee.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.