Uudis

Oled väsinud Bitcoini hinna kukkumisest? Lahendus peitub veinis!

Müüki tulevad Domaine de la Romanee-Conti, Domaine Coche-Dury, Dom Perignon, Maison ja Domaine Leroy ning Domaine Guigal. Foto: Sotheby's pressimaterjalid

Võbelused aktsiaturgudel ja Apple’i eile raporteeritud kehvad majandustulemused panevad kindlasti paljud kukalt kratsima – kas ikka on tark kogu oma raha välismaa ettevõtetes hoida. Need, kes aga oma raha krüptovaluutades on hoidnud, katkuvad ilmselt täitsa juukseid.

Kes tahab oma investeerimisportfelli laiendada, siis praegu võib olla viimane aeg hakata endale sobivat veinikeldrit otsima, sest märtsi lõpul korraldab Sotheby’s Hong Kongis maailma seni suurima veinioksjoni.

Pane valmis hulk miljoneid

Hinnatakse, et müügile tulevad 17 000 pudelit võivad sisse tuua kuni 26 miljonit dollarit, see on 22 miljonit eurot. Selle raha eest saaks praegu osta näiteks 10 miljonit Tallinna Sadama aktsiat, kui neid muidugi taolises koguses saada oleks.

Letile tuleb hulk head veini Prantsusmaalt Burgundiast, Champagne’ist, Rhône’ist ja Bordeaux-st ning Itaaliast. Muuhulgas tuleb müügile 350 kasti Dom Pérignoni. Hinnatakse, et ainuüksi selle šampanjakoguse eest tuleb välja käia kahe miljoni dollari ringis.

Müüja jääb anonüümseks

Oksjoni teeb eriliseks see, et kõik müügile tulevad pudelid on pärit ühe mehe erakogust. Kellega tegu on, pole teada, sest isik on soovinud jääda anonüümseks.

Kõige kallim veinipudel, mis maailmas seni müüdud, oli eelmise aasta oktoobris oksjonil müüdud 1945. aasta Romanée Conti. Õnnelik uus omanik pidi selle eest välja käima tervelt 488 000 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.