Uudis

Omniva lubab: probleemid on nüüdseks lahendatud ja kõik jõulupakid jõuavad õigeks ajaks kohale

Pakiautomaat.Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix

Omnivat on alates uude logistikakeskusesse kolima hakkamisest kummitanud tugevad tarneprobleemid, kuid nüüd lubab firma, et mured on lahendatud ja jõulupakid jõuavad loetud päevadega klientideni.

Omniva pressiesindaja Mattias Kaiv sõnas Geeniusele, et see, kas jõulupakid jõuludeks kohale jõuavad, oleneb suuresti sellest, kust pakk on tellitud ning millal see on teele pandud. “Kodumaistest e-poodidest jõuab veel jõulutellimusi teha, kuivõrd enamik tellimusi jõuab saajani päev pärast kauba teelepanemist, osa 2-3 päeva jooksul,” lausus ta.

Märksa keerulisemad on asjad aga rahvusvaheliste tellimuste puhul. “Rahvusvaheliste saadetiste puhul ei julge enam garantiisid anda, kuivõrd seal on oluline osa ka rahvusvahelisel postitarnel. Näiteks täna Hiinast tellimust sooritades see enam tõenäoliselt enne jõule siiski kohale ei jõua,” lisas ta.

Probleemid on nüüdseks korras

Kui vahepeal pidi Omniva tunnistama, et pakkide tarnimisega on raskuseid, siis nüüd kinnitas Kaiv, et kolimisest tingitud olukord on normaliseerunud. “Täna oleme pigem tavapärases detsembrikuises tööhoos ning valdav osa pakke liigub saajateni nii nagu peab, ehk järgmiseks päevaks (alates teele panemisest),” lisas ta.

Ta märkis, et novembris toimetati klientideni 1,2 miljonit saadetist, ühes päevas jõuab praegu aga saajateni keskmiselt 40 000-50 000 saadetist. Käesolev ja järgmine nädal on pakimaailmas aga tavapäraselt rekordmahtudega nädalad, mistõttu võib suurtest mahtudest tingituna väike osa saadetisi jõuda tavapärasest päev või paar hiljem.

“Enamiku saadetiste puhul säilib ka siis tavapärane järgmise päeva tarne. 22. detsembriks on eesmärk aga logistikakeskuses plats puhtaks saada ning kõik õigel ajal teele pandud pakid enne jõule siiski saajateni toimetada,” lisas ta.

Kuidas teha nii, et pakid kindlasti kohale jõuaks?

Kui tahta aga 100% kindel olla, et pakk kuskile toppama ei jää, siis soovitab Kaiv need tellida pakiautomaatidesse. Ta lisas, et silma tasub peal hoida ka Omniva uutel pakiautomaatidel, et võimaluse korral mõnda uut pakiautomaati eelistada, milles üldjuhul ülemahtu ei esine.

“Järgmist tellimust sooritades tasub kliendil ehk tavapärase automaadi asemel proovida mõnda uut lähedal asuvat alternatiivi. Pakiautomaate täidame täna juba mitu korda päevas, seega kui hommikul kliendi pakk automaati ei jõua, ei tasu veel meelt heita. Suur tõenäosus on, et see jõuab sinna päeva jooksul,” lisas ta.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.