Uudis

Pakiautomaadid on umbes: Omniva loodab uue lahendusega olukorda leevendada

Omniva pakiautomaat Viljandis.Foto: Scanpix

Piirangute ajal on e-ostlemine märgatavalt suurenenud ja tekitanud olukorra, kus kullerid on ülekoormatud ja pakiautomaatide kõik kapid täis. Pakid on teinekord ootel isegi nädala. Nõudlus on kasvanud sedavõrd, et pakiautomaatidest on tekkinud puudus, samas põhjustavad pika ooteaja ka inimesed ise, kui ei lähe kohe oma tellitud pakkidele järele.

Teenusepakkujad mõtlevad pidevalt välja uusi lahendusi, et kliente paremini teenindada. Omniva tuligi välja ühe keskkonnasäästliku lahendusega, kuidas kasutada optimaalselt ära juba olemasolevate kappide ruumi.

Mitu pakki samasse kappi

Omniva hoiab pakke automaatides 7 päeva ning seda aega võib ka pikendada. Nimelt võttis Omniva kogu Baltikumi pakiautomaadivõrgustikus kasutusele uutmoodi lahenduse: ühe inimese tellitud mitu pakki pannakse pakiautomaadi ühte kappi kokku.

“Uus lahendus rakendub siis, kui kliendile saabub pakk, kuid samas automaadis on teda juba ees ootamas veel välja võtmata pakk. Võimalusel ladustatakse uus pakk varasemaga ühte kappi ja sama uksekoodiga, mille sisestamisel annab pakiautomaat teada, et ühes kapis on mitu pakki,” märkis Omniva Eesti juht Kristi Unt pressiteate vahendusel.

Lahendus annab Omniva sõnul kogu Baltikumis vaba pakihoiuruumi juurde mahus, mis on võrdne ligikaudu 40 uue pakiautomaadiga.

“Tavaperioodil aitab see lahendus meil automaatides ruumi säästa nädalas mitme tuhande paki jagu. Jõulueelsel perioodil ja muul pakisaatmise kõrghooajal on oodatav mõju aga kordades suurem, sest usinaid tellijaid on oluliselt rohkem,” selgitas Unt, viidates, et kliente, kes käivad automaadi juures korraga järel mitmel pakil, on rohkem, kui arvata võiks.

See pole veel kõik

Detsembris hakkab Omniva oma pakiautomaatide võrgustikku laiendama ja suurendama — 11 maakonna peale paigaldatakse 32 uut pakiautomaati. Üle kogu Baltikumi lisatakse võrgustikku juurde 141 uut pakiautomaati ning laiendatakse 86 juba olemasolevat populaarset automaati.

Omniva sõnul on pakiautomaatidesse saadetavate pakkide arv võrreldes paari aasta tagusega kasvanud mitmekordseks. Põhjuseks on elavnenud e-kauplemine, pakiautomaatide turvalisus ja vaba ligipääs neile. Omniva leiab, et kasvav pakiautomaadivõrgustik aitab paremini teenindada kiiresti kasvavat e-kaubanduse pakimahtu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.