Uudis

Pakifirmad annavad nõu: millal on kõige hilisem aeg jõulupakki tellida, et see kohale jõuaks?

DPD Eesti pakiautomaat Pärnus.Foto: Shutterstock

Jõulud on varsti juba käes ning pakiäris on see väga tihe aeg. Siiski võib veel loota, et pakk tuleb kätte.

“Kõik sõltub muidugi, millise riigi e-poest tellimus tehakse ja kui kiiresti kaupmees ise tegutseb,” nendib DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Nende kullerid suudavad kauba enne jõule kohale toimetada juhul, kui saavad Eesti e-poelt paki kätte 21. detsembril. Kaugemalt Euroopast tellides peaks viimaseks kuupäevaks arvestama 14. detsembrit.

Samas rõhutas Kivimurd, et kui ei ole just soovi otsida põnevust ja pingelisi olukordasid, siis kindlasti ei tasuks oma tellimusi nii viimasele hetkele jätta.

Arvestada tuleb nimelt sellega, et tellimust tehes peaks andma ka e-poele piisavalt aega saadetise komplekteerimiseks. “Jälgige, millise lubaduse on kaupmees andnud tellimuse tarneaja kohta ja kõrghooajal tasub igal juhul mõne lisapäevaga arvestada,” soovitas DPD turundusjuht.

Kui Eesti veebipoest teha tellimus 20. detsembril ja pood jõuab selle järgmisel päevaks DPD-le üle anda, siis jõuab pakk saajani hiljemalt 23. detsembri õhtuks. Läti, Leedu ja Soome e-poodide puhul on kõige viimaseks tellimise hetkeks 17. detsember ning mujalt Euroopast 14. detsember.

USAst enam kohale ei jõua

Omniva hoiatas juba 1. detsembril, et Euroopast pakkide tellimiseks hakkab aeg juba hilja peale jääma. USAst tellimiseks on hea aeg ilmselt juba möödas ning pakid ilmselt jõuluks kohale ei jõua – ehkki loota võib.

Erandiks on, kui kasutatakse kallimat ekspress-kullerteenust.

Eraldi tähelepanu vajab Omniva sõnul Ühendkuningriigist kauba tellimine, kuna 1. jaanuarist rakenduvad sealt tellitud kaupadele samad tingimused nagu kõigile kolmandatele riikidele.

“See tähendab, et Ühendkuningriigi saadetised on võrdsed näiteks USA ning Hiina saadetistega – enamasti tähendab see üle 22-euroste pakkide puhul käibemaksu lisandumist ning üle 150-euroste saadetiste puhul tollimaksu lisandumist,” selgitas ta.

Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juhi Marita Mägi sõnul võib halb üllatus tabada tellijat siis, kui kaup tellitakse veel detsembrikuus, kuid müüja jõuab kauba Ühendkuningriigist välja saata alles jaanuaris.

Sellisel juhul peab kauba tellija ikkagi maksma kaubalt täiendavad maksud, olenemata, et ost sooritati veel detsembris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.