Uudis

Raskustes Baltika sai investoritelt raha kätte ja hakkab äri ümber pöörama

Baltika uus tegevjuht Mae Hansen.Scanpix

Aastaga enda aktsia väärtusest pea poole kaotanud ning hiljuti juhti vahetanud rõivafirma Baltika sai investoritelt soovitud 5 miljonit eurot kätte – emissioon märgiti isegi üle.

Baltika pakkus emissiooni käigus 50 miljonit uut aktsiat eesmärgiga suurendada aktsiakapitali 5 miljoni euro võrra, kokku märgiti aga ligi 53,38 miljonit aktsiat 5,34 miljoni euro väärtuses. Märkimine toimus hinnalt 0,1 eurot.

Praegu on Baltikal veidi üle 4 miljoni aktsia (börsihind 0,29 eurot), mis tähendab, et kui senised aktsionärid aktsiaid ei märkinud, lahjeneb nende osalus firmas tugevalt.

Postimees on näiteks arvutanud, et kui ettevõtte suurim firmaga mitteseotud aktsionär, rootslane Svel Lennart Alpstål eelismärkimise võimalust ei kasuta ja uusi aktsiaid ei märgi, kahaneks tema osalus praeguselt 2,16% tasemelt 0,16% peale ehk 13,5 korda.

Veel pole teada, kes täpselt aktsiaid märkis ning kuidas aktsiad märkijate vahel jaotuvad.

“Ülemärkimisega lõppenud Baltika aktsiaemissioon on jõuliseks kinnituseks, et aktsionärid toetavad ettevõtte julget lähiaastate plaani. Nüüd on meil vahendid, et Baltika pööre ellu viia,” ütles ettevõtte juht Mae Hansen pressiteates.

Järgmise nädala alguses kinnitab Baltika juhatus prospekti reeglitele tuginedes aktsiate jaotuse. Aktsiaemissioonist saadavat raha kasutab Baltika muutuste ellu viimiseks ja investeeringuteks ning finantskohustuste täitmiseks.

“Avaliku pakkumise eesmärk oli suurendada Baltika aktsiakapitali, et selle abil ettevõte ümber kujundada. Eduka emissiooni tulemusena on meil täna vahendid, et suurimad muudatused järgmise aasta lõpuks ellu viia ning tähistada 2020. aastal esimesi märkimisväärseid võite,” rääkis Hansen.

Baltika juhi sõnul on lähiaastate tegevus- ja finantseerimisplaan ettevõtte ajaloo üks radikaalsemaid samme ning strateegiliste muutustega on jõudsalt algust tehtud. Hansen rõhutas, et ta ei usu ettevõtte pööramisse, mis keskendub ainult kulude kokkuhoiule.

“Tuleb teha investeeringuid ja selleks on vaja raha. Baltika tootearendus tuleb radikaalselt efektiivsemaks ja kliendikesksemaks muuta, kogu organisatsioon digitaliseerida, luua brändi portfellile ja geograafilisele jaotusele selgem fookus ning jaejuhtimine restruktureerida,” lisas ta.

Aktsiate märkimine toimus 16. juulist kuni 7. augustini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.