Uudis

Rekordeid löönud Eesti kerisetootja paneb ühisrahastuse varem kinni

Saun.Foto: HUUM

Tartus tegutsev Eesti kerisetootja Huum on vähem kui nädalaga Funderbeami platvormil ühisrahastuskampaaniaga kaasanud 566 000 eurot ning sulgeb kampaania juba sel neljapäeval.

Huumi turundusjuht Helena Helendi rääkis BNS-ile, et kampaania on osutunud väga edukaks ning firma sulgeb märkimise neljapäeval kell 21. Esialgu pidi ühisrahastuskampaania kestma novembri lõpuni.

“Tänaseks on osalenud on 570 investorit. Oleme väga tänulikud kõikidele investoritele. Tänu üliedukaks osutunud raha kaasamisele on meil võimalus kiirelt ja edukalt ettevõtet edasi arendada ning jõudsalt laieneda,” lisas Helendi.

Raha tuleb suuresti Eestist

Miinimumeesmärgini ehk 150 000 euroni jõudis Huum möödunud neljapäeval juba esimese tunniga, teatas esmaspäeval kerisetootja, kelle hinnangul võibki just saun olla Eesti ekspordi järgmine edulugu.

Minimaalne investeeringu maht on 250 eurot. Kaasatud summa on Huum kokku saanud suuresti tänu Eesti investoritele, aga ka klientidele üle kogu maailma. Firma plaanib kaasatud raha kasutada laienemiseks ja uute toodete turule toomiseks.

Huum kasvatas tänavu esimesel poolaastal käivet 65 protsendi võrra ligi 438 000 euroni, ületades sellega kahekordselt enda esialgset prognoosi. Aasta lõpuks loodab firma ületada aga 1,1 miljoni euro piiri.

Huumi praegused peamised eksporditurud on Soome, Rootsi ja Saksamaa, ent firma on muu hulgas oma toodangut viinud ka Mehhikosse, Lõuna-Aafrikasse ja Austraaliasse.

Firma asutati 2014. aastal. Krediidiinfo andmetel on ettevõtte omanikud 72,25 protsendiga Siim Nellis, 12,75 protsendiga Andres Koern ja 10 protsendiga Tanel Luure.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.