Uudis

Riigikogu tegi Mart Laarile kambaka

Riigikogu lükkas tagasi Mart Laari kandidaadid Eesti Panga nõukogu liikmeteks.Foto: Scanpix

Riigikogu ei toetanud teisipäeval Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Laari esitatud nõukogu uue koosseisu kandidaate.

Nõukogu esimees esitas riigikogule otsuse eelnõu nimetada Eesti Panga nõukogusse Enn Eesmaa, Kaie Kerem, Enn Listra, Rein Minka, Ivari Padar, Jaanus Tamkivi ja Urmas Varblane.

Salajasel hääletusel hääletas nimekirja poolt 18 ning vastu 74 rahvasaadikut. Eelnõu vastuvõtmiseks on vajalik riigikogu poolthäälteenamus.

Nõukogu eelmise koosseisu liikmete volitused lõppesid juba veebruaris. Laar ütles, et nõukogu esimehe ülesanne on vähendada poliitilist survet ja seetõttu hoidus ta uute liikmete nimetamisest valimisperioodi ajal, andes seeläbi eelmisele nõukogule võimaluse jätkata oma tööd ja nimetada ametisse keskpanga uus president ja asepresidendid.

Vastuseisu põhjus: polnud parteidega kooskõlastatud

Erakonnad ei olnud esitatud kandidaatidega rahul, kuna kandidaadid ei olnud kooskõlastatud erakondadega.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas on öelnud, et tema erakond ei saa ettepanekut toetada, kuna seda ei ole nendega läbi räägitud, see on poliitiliselt tasakaalustamata ja peaks kaasama rohkem eksperte. Laar on pakkunud Reformierakonna esindajana nõukogusse välja Jaanus Tamkivi, kuid Reformierakond ise tahaks näha seal Andres Sutti.

Riigikogu kodu- ja töökorra seadusest tulenevalt arutatakse otsuse eelnõu ühel lugemisel. Eelnõu lugemisel võib riigikogu liige esitada juhtivkomisjoni ettekandjale ühe suulise küsimuse ning pärast läbirääkimiste lõpetamist pannakse see lõpphääletusele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.