Uudis

Suveks raha teenima: RMK otsib metsaradade hooldamiseks hulganisti lisakäsi

Meenikunno raba laudteed ehitasid RMK töövõtjad.RMK

RMK matkarajad ja külastusobjektid on saavutanud eriolukorra ajal suvele omaselt kõrge külastuskoormuse, mistõttu RMK palkab kvaliteetse metsapuhkuse võimaluste säilitamiseks täiendavat tööjõudu.

Juba praegu on näha, et kaunite kevadilmade saabudes on külastuskoormuse tase sarnane suvisele. Seetõttu otsustas RMK palgata täiendavat tööjõudu, luues kokku 23 hooajalist töökohta Eesti erinevatesse piirkondadesse maastiku kauni ilme säilitamiseks, külastustaristu remonditööde tegemiseks ja objektide hooldamiseks.

RMK külastuskorralduse osakonna juhataja Marge Rammo sõnul on eriolukorrast tuleneva looduses liikumise hoogustumine kasvatanud nende igapäevaste hooldustööde mahtu sedavõrd, et senine tööjõud vajab täiendavaid abikäsi objektide korrastamisel ja nende seisundi parandamisel.

“Tõenäoliselt toob reisipiirangutega suvi veelgi suurema külastuskoormuse meie radadele, mistõttu pakumegi tööd tublidele eestimaalastele, kes aitaks meid kvaliteetse metsapuhkuse elamuste pakkumisel ka saabuval suvel,“ lausus ta.

„Pakutav töö on suurepärane võimalus teha head nii meid ümbritsevale loodusele kui teistele kaasmaalastele, kes armastavad riigimetsas liikuda ja vaba aega veeta. Lisaks silmaga nähtavatele kiiretele tulemustele saab töötegija ka ise värskes õhus toimetamisest hea füüsilise koormuse,“ kutsub Rammo huvilisi praktilisi välitöid tegema. Tööpakkumiste kohta leiab infot RMK kodulehelt.

Ehitussektor saab lisatööd

Lisaks otsustas RMK suurendada külastustaristu projekteerimis- ja ehitustöid, pakkudes ehitussektorile täiendavat tööhõivet kogumahus 540 000 eurot. Esialgsete arvestuste kohaselt saab seeläbi tööd veel vähemalt 70 inimest.

Lisanduva töömahu arvelt rekonstrueeritakse täiendavalt neid RMK hallatavaid ja pikaajalistes rekonstrueerimiskavades sisalduvaid külastusobjekte, mida esialgu selleks aastaks polnud plaanitud.

Töid tehakse kõikjal Eestis, näiteks konserveeritakse Keila-Joa pargi Meremõisa mõisavaremeid, rekonstrueeritakse Elistvere loomapargi taristut Tartumaal, Suure-Taevaskoja silda Põlvamaal ja Sangaste metsapargi külastustaristut Valgamaal.

Täiendavatele töödele lisanduvad 2020. aastaks juba varem kavandatud külastustaristu rekonstrueerimistööd 1,7 miljoni euro ulatuses.

Kõiki töid kavandab ja rahastab RMK ning nendega on plaanis alustada esimesel võimalusel. Planeeritavate tööde ja nendeks korraldatavate hangete kohta saavad töövõtjad täpsemat infot RMK kodulehelt ja riigihangete registrist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.