Uudis

Swedi korteriühistute laen hakkab sõltuma energiatõhususest, intress võib tulla päris soodne

Lasnamäe korter, foto on illustratiivne.Postimees/Scanpix

Swedbank pakub sellest nädalast korteriühistutele laenu, mille intress ja tähtaeg sõltuvad sellest, mis energiaklassini maja remondi järel jõuab.

Kuna terviklikult korda tehtud ja energiatõhusam hoone on tulevikukindlam, võimaldas see pikendada seniseid maksimaalseid laenu tähtaegasid kuni kümne aasta võrra.

“Viimastel aastatel tõusnud ehitushindade valguses annab turu kõige pikem laenu tähtaeg korteriühistutele rohkem paindlikkust ja võimaluse valida laenuperiood, et korterite igakuised maksed oleksid taskukohased ka peale põhjalikke ehitustöid,” ütles Swedbanki korteriühistute valdkonnajuht Janis Pugri.

Kõige soodsamad tingimused kehtivad kortermaja B-klassi madalenergiahooneks renoveerimise ette võtvatele korteriühistutele. Maksimaalne laenuperiood pikeneb 30 aastani aastani intressiga alates 1,99 protsenti.

Korterelamu tervikrenoveerimisel reeglina eesmärgiks seatava C-klassi puhul on maksimaalne laenu pikkus senisest viis aastat pikem ehk 25 aastat ja keskmine intress 2,4%.

Kokku finantseerib Swedbank aastas ligi 250 korterelamu renoveerimist üle Eesti. Majandusministeeriumi andmetel on Eestis üle 22 000 enne 2000. aastat ehitatud korterelamut, millest ligi 14 000 vajaksid osalist või täielikku renoveerimist.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.