Uudis

Tarbijakaitse hoiatab kahe kodumaise reisiettevõtte eest

TTJA hoiatab kahe ettevõtte eest. Foto on illustratiivne.Shutterstock

TTJA algatas 15. mail reisiettevõtja AS Fix Ideed Estonia tagatise kasutamise menetluse, kuid tänaseks on selgunud, et ettevõte väljastas arveid ka teise nime alt ja pealegi pole kumbki firma tagatise olemasolu tõendanud.

Ameti sõnul on reisijatelt seni laekunud avaldustest nähtunud, et AS Fix Ideed Estonialt soetatud pakettreiside eest on palutud reisijatel tasuda ka ettevõttele OÜ Estlanka.

Seetõttu palub TTJA esitada avalduse reisiraha tagasi nõudmiseks reisikorraldaja AS Fix Ideed Estonia tagatise arvelt ka kõigil neil reisijatel, kes on reisi ostnud küll AS Fix Ideed Estonia, kuid kellele väljastas arve reisi eest tasumiseks OÜ Estlanka.

AS Fix Ideed Estonia ega OÜ Estlanka ei ole TTJA-le tänase seisuga esitanud andmeid kehtiva tagatise kohta.

“Igal reisikorraldajal on kohustus jälgida, et tema tagatis oleks igal tegevuse ajahetkel piisav nii reisijate tagasitoomiseks kui reisijatele reisitasude tagastamiseks ja kasutamata pakettreisi kinkekaartide hüvitamiseks. Kuivõrd nimetatud reisiettevõtjad ei ole tagatise olemasolu tõendanud, soovitab TTJA hoiduda aktsiaseltsilt Fix Ideed Estonia ja Estlanka OÜ-lt ettevõtjate enda koostatud pakettreiside ostmisest,” märkis amet teates.

AS Fix Ideed Estonia pakettreisi ostnud reisijatel, kelle reis on ära jäänud või see on veel toimumata tuleb hiljemalt 14. juuniks esitada TTJA-le avaldus (vormi leiab TTJA veebilehelt).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.