Tööandjad võistlevad jälle töötajate leidmise nimel

Tänavu mais avaldasid tööandjad rohkem tööpakkumisi kui 2019. aastal samal ajal.Foto: Shutterstock

Tänavu mais avaldasid tööandjad rohkem tööpakkumisi kui 2019. aastal samal ajal, selgub tööportaali cvkeskus.ee tööturu ülevaatest. Kiirelt kasvanud pakutavate ametikohtade arv parandas märkimisväärselt töö leidmise võimalusi, kuid suurendas ka konkurentsi töövõtjate tähelepanu püüdmisel.

Kõige kiiremat tööjõunõudluse kasvu oli näha mehaanika, tehnika, ehituse ja kinnisvara ning IT- ja telekommunikatsioonivaldkondades. 2019. aasta maiga võrreldes kasvasid tööpakkumised ka toitlustussektoris, tööstuses ja tootmises.

Ametirühmade lõikes on märkimisväärselt kerkinud nõudlus just IT-valdkonna spetsialistide järele, kelle leidmiseks avaldati selle aasta maikuus tervelt 79 protsenti rohkem tööpakkumisi kui kaks aastat tagasi.

Eelmise aastaga võrreldes kasvasid tööpakkumiste arvud madala võrdlusbaasi tõttu tervelt 86 prostsenti ja tähelepanuväärne kasv tuli piirangute leevenemise tõttu toitlustussektorist, kus tänavu maikuus leidus koguni 154 protsenti rohkem vabu ametikohti.

Turismisektori tööturg ei ole veel 2019. aasta taset saavutanud

2020. aastaga võrreldes kerkisid ülikiirelt (kasv 746 protsenti) ka turismisektori (sealhulgas hotellindus) tööpakkumiste arvud, kuid seda siiski tulenevalt väga madalast võrdlusbaasist. Nimelt eelmisel aastal samal ajal said tervisekriisi tõttu antud valdkonnas avaldada tööpakkumisi vaid üksikud tööandjad.

„Piirangute leevenemine ja maailma avanemine on hüppeliselt kasvatanud värbamisvajadust, et leida sobivat tööjõudu ja seda konkureerivatest tööandjatest kiiremini,“ kirjeldas olukorda tööturul CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Paljudes sektorites on töövõtjatel väga head valikuvõimalused, mis tähendab, et vahepeal tööta jäänud inimesed ei pruugi naasta oma varasema tööandja juurde.“

„Aktiivsete tööotsijate arv püsib endiselt rekordsuur – neid on 23 protsenti rohkem kui 2019. aastal samal ajal –, kuid kiirelt kasvanud tööpakkumiste arv on märkimisväärselt suurendanud konkurentsi töövõtjate tähelepanu püüdmisel,“ lisas Auväärt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.