Uudis

Ütle oma arvamus: Tallinn tahab teada, kas sa toetad alkoholimüügi piiramist

Tallinna baarid Suur-Karja tänaval. Need ei tohi jätkuvalt öösel alkoholi müüa.Foto: Scanpix

Tallinna linnavalitsus kutsub linnakodanikke, ettevõtjaid, asumiseltse ja muid organisatsioone osalema alkoholimüügi piirangute arutelus.

“Ootame alkoholimüüki piiravate täiendavate meetmete kehtestamise kavatsuse kohta arvamusi 8. oktoobrini,” ütles abilinnapea Aivar Riisalu.

Arvamust saab avaldada e-posti aadressil ettevotlus@tallinnlv.ee.

Mida linnavalitsus aga täpsemalt teha tahab? Riisalu sõnul on ühes politseiga jõutud järeldusele, et alkoholi müügivajadus vajab suuremaid piiranguid.

Plaanis keelata kõrtsides hiline alkoholimüük

Tallinna linnavalitsus leiab, et alkoholi kättesaadavust tuleb piirata – nii meelelahutuskohtades alkoholimüügi aega lühendada kui ka nõuda, et alkoholipoed paikneks laste- ja haridusasutustest kaugemal.

Tallinnas tuleks keelata alkoholikauplused lasteasutustele lähemal kui 150 meetrit ning meelelahutusasutustes võiks müüa alkoholi tööpäevadele eelnevatel öödel kella 2-ni ja puhkepäevadele eelnevatel öödel kella 3-ni.

Ühtlasi soovib Tallinn abi ka seadusandjalt, sest olemasolev seaduseruum ei võimalda hommikust müüki piirata – praegu võib alustada alkoholimüügiga vahetult pärast öörahu lõppu juba kell 6-7 hommikul.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.