Uudis

Uuring: veerand Eesti inimestest usub, et ei jää kunagi pensionile

Pensionireform on tulemas. Foto on illustratiivne.Foto: Scanpix

Luminori Eesti pensioniuuringu kohaselt arvab 26 protsenti inimestest, et nad ei jää mitte kunagi vanaduspensionile.

Ligi kolmandik neist, kes usuvad enda pensionile jäämist, arvab, et see toimub alles pärast 70-aastaseks saamist. Pessimistlikumad on seejuures nooremad, mehed ja vene emakeelega inimesed.

17–36-aastastest 35 protsenti ei usu, et nad jäävad kunagi pensionile. Seevastu vanemas vanusegrupis, 37–60-aastaste seas, on see näitaja 23 protsenti.

Meestest ei usu pensionile jäämist 29 protsenti ja naistest 22 protsenti. Vene emakeelega inimestest ei usu pensionile jäämist 35 protsenti ja eesti emakeelega inimestest 24 protsenti.

Neist, kes usuvad, et nad jäävad pensionile, arvab 33 protsenti, et see toimub pärast 70-aastaseks saamist ehk ligi seitse aastat pärast praegust ametlikku pensioniiga. 13 protsenti arvab, et nad jäävad pensionile vanusevahemikus 66–69 aastat.

“Neid tulemusi võib tõlgendada mitmeti. Ilmselt on neid, kes ise ei plaani või ei soovi pensionile jääda, kuid vastanute seas on suure tõenäosusega ka inimesi, kes arvavad, et pensioniiga võib tulevikus tõusta nii palju, et nad lihtsalt ei ela piisavalt kaua,” märkis Luminor Pensions Estonia juhatuse liige Martin Rajasalu pressiteates.

Uuringu andmetel peavad väga vähesed Eesti inimesed siinset pensionisüsteemi õiglaseks. Sellise väitega nõustub vaid 7 protsenti vastanutest. Vaid 3 protsenti arvab, et Eesti pensionisüsteem katab nende pensionipõlve vajadused.

Võrreldes Luminori kahe aasta taguse elanikkonna uuringuga on need näitajad siiski mõnevõrra paranenud: tollal tundis 2 protsenti rahvastikust, et pensionisüsteem on õiglane ja katab pensionipõlve vajadused.

Inimeste seas, kes usuvad enda pensionile jäämist, on mõnevõrra rohkem ehk 11 protsenti neid, kes tunnevad, et praegune süsteem katab nende pensionipõlve vajadused.

Uuringu vastused koguti kvantitatiivse veebiküsitluse abil tänavu juunis ja juulis. Eesmärk oli selgitada välja, kuidas inimesed Eesti pensionisüsteemi suhtuvad ja mida nad sellelt ootavad. Uuringus osales 1599 Luminor Pensions Estonia teise pensionisamba klienti.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.