Uudis

Uus majandusõpik seletab lahti nõudluse-pakkumise, eelarve ülejäägi ja käibemaksu

Esmaspäeval tutvustatakse SEB Innovatsioonikeskuses JA Eesti eestvõttel valminud uut majandusõpikut gümnaasiumile, mille valmimisele ja sisule aitas kaasa suur hulk ettevõtteid, organisatsioone ja eraisikuid.

Eelmine õpik jäi vanaks

Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor selgitas, et eelmine õpik oli pärit aastast 2011 ning kuna äri- ja majandusmaailm muutub kiiresti, siis oli uue õpiku järgi ka vajadus suur. „Majandusõpetus pole Eesti koolides kohustuslik, aga tublide koolijuhtide ja õpetajate eestvõttel võtab majandusõpet valikainena aastas üle 5000 õpilase gümnaasiumiastmes,“ selgitas Loor. „Uus õpik on tänapäevane, asjalik, lihtsas keeles sisu ning paljude eluliste näidetega. Lisaks on seal näiteks palju QR-koodidena linke lisamaterjalidele ning õpikust on olemas ka mahukam digiversioon.“

Ettevõtjad toetasid

Loor lisas, et siiski kõige olulisemaks on ilmselt see, et kuna õpikul puudub riiklik rahastus, siis valmis see eelkõige just tublide ettevõtete, organisatsioonide ja eraisikute toel. „Õppevahendina omab õpik erilist väärtust just oma arvukate eluliste näidete ja ülesannete poolest, mis on tulnud otse Eesti ettevõtetelt,“ märkis Loor.

Õppevahend seletab lihtsas keeles lahti majanduse põhitõed nõudlusest-pakkumisest kuni rahvusvahelise majanduseni. Käsitlemist leiavad tarbimise ja säästmise teemad, ettevõtlus, ettevõtte rahastamine, tootmine ja teenused, turundus, tööjõud, konkurents. Loomulikult ei saa majandusõpikus ilma riigieelarve, eelarve- ja rahapoliitika, finantssüsteemi, maksude ja majandusmõõdikuteta.

Uue õppevahendi valmimisel olid suurtoetajateks SEB Pank ja EBS, aga lugusid ja näiteid õpikusse on kirjutanud ja ka rahaliselt toetanud teiste hulgas Skype, Taxify, Graanul Invest, Coca-Cola, Büroomaailm, Tallinna Sadam, Tallink, PwC, Ridango, Manpower, maksu- ja tolliamet, tarbijakaitseamet ja paljud teised.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.