Uudis

Hästi makstud amet: Eesti lennujuhid teenivad pea sama palju kui riigikogulased

Lennujuhtimistorn.Foto: Robin Roots

Lennujuhi amet vajab korralikku õppimist, erilisi isikuomadusi, huvi lennunduse vastu ning on väga pingerohke. Nii pole ka ime, et palk on sel alal väga korralik.

Sellest, kuidas lennujuhi töö välja näeb ning mida nad täpsemalt teevad, saab lugeda Digigeeniusest. Kuidas aga töötasuga lood on?

Lennuliiklusteeninduse AS (EANS) märgib enda kodulehel, et lennujuhtide palk on sõltuvuses lennujuhi kompetentsusest, tööstaažist ning töökoormusest. Siiski võib ka juba esimesel tööaastal teenida korraliku palga.

Mitu korda üle keskmise

Nimelt on EANS-i hetkel kehtivate palgakokkulepete põhjal esimesel aastal pärast lennujuhiloa saamist lennujuhi keskmine kogupalk aastas ligikaudu 35 000 eurot bruto, mis teeb veidi üle 2900 euro kuus.

Järgneva kahe aastaga kasvab palk 46 000 euroni aastas bruto – ehk üle 3800 euro kuus. “Kõik oleneb töö tegijast ja tema panusest lennunduse arengusse,” lubab Lennuliiklusteeninduse AS.

Võrdluseks olgu öeldud, et näiteks riigikogu liikme palk on 4009 eurot. Keskmine palk

Lisaks palgale pakub EANS töötajatele sporditoetust, massaaži, toitlustust ning veavad töötajad minibussidega tööle kohale.

Kui lennujuhi amet huvi pakub, saab Lennuliiklusteeninduse kodulehelt lähemalt lugeda,  mis omadused peavad ühel lennujuhil kindlasti olema.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.