Vaheta sendid tasuta välja: Eesti pank ja Omniva koguvad kokku miljon münti

Tasuta münte kogutakse kuni miljoni mündi täitumiseni või hiljemalt 22. oktoobriniFoto: Shutterstock

18. septembril käivitavad Eesti Pank ja Omniva omavahelise koostööna miljoni mündi korjekampaania, mille käigus saavad inimesed tasuta vahetada enda kätte kogunenud euromünte. Mündikorje kampaania ajal saab münte vahetada tasuta kuni miljoni mündi kogumiseni.

Mündikorje algab 18. septembril, ning münte saab vahetada Tallinnas Järve ja Tartus Kvartali postkontoris. Tasuta kampaania lõpeb hiljemalt 22. oktoobril ja sealt edasi kuni aasta lõpuni on mündivahetuse teenustasu 5%.

Eesti panga sularahavaldkonna juhi Rait Roosve sõnul toimib sularaharinglus keskpanga hinnangul Eestis suures plaanis hästi, kuid pikaajaline mure on eelkõige väikeste punaste müntidega, mida kasutatakse maksmisel vähem. “Inimesed saavad münte vahetusrahana poodidest, aga kuna müntide väärtus on väike, siis inimesed ei lähe nendega uuesti poodi maksma. Nii annabki Eesti Pank igal aastal ringlusse keskmiselt kahe veoautokoorma jagu 1- ja 2-sendiseid münte, millest keskpanka tagasi ei jõua peaaegu midagi,“ rääkis ta.   “Eesti Pank koostöös Omnivaga soovib mündikorjega inimestelt kokku koguda miljon euromünti. Pilootprojektiga saame testida, kas selline mündikorje teenus aitaks väikeste punaste müntide taasringlusele kaasa, sest nende tootmise näol on tegemist arvestatava keskkonnakuluga.“

Omniva Eesti maajuht Kristi Unti sõnul on tegemist ka keskkonnale kasuliku algatusega, sest iga mündivahetaja aitab vähendada sularaha keskkonnajalajälge. „Jätkusuutlikkus on Omniva jaoks väga südamelähedane teema ja seetõttu peame ühiskonnaliikmetena igati kaasa aitama sellele, et olemasolevaid münte ringlusesse tagasi tuua, mitte maksma üha uute tootmise eest,“ sõnas Unt.

Mündikorje raames saavad inimesed enda kätte kogunenud euromünte tuua ära kahte Omniva postkontorisse: Tallinnas Järve keskuses ja Tartus Kvartali keskuses. Teenust pakutakse kampaania raames tasuta kuni miljoni mündi kokku kogumiseni. Tasuta kampaania lõpeb hiljemalt 22. oktoobril. Sealt edasi on mündivahetuse teenustasu 5% vahetatavast summast ja münte saab Omniva kahes postkontoris vahetada kuni aasta lõpuni. Lisaks väikestele punastele müntidele saab vahetada ka teisi euromünte, ühe korraga tohib vahetada kuni 3 kilogrammi münte. Mündivahetaja saab müntides toodud summa tagasi kupüürides ja suuremates müntides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.