Eneseareng

Nende nippide abil saad uusi keeli lihtsamini õppida

Uue keele selgeks õppimine ei pruugi olla lihtne ülesanne. Babbel keeleõppekeskkond on välja toonud mõned nipid, mis seda protsessi hõlbustada aitavad.

Sea endale eesmärk

Keegi ei keela hetkeemotsiooni ajel uut keelt õppima hakata, kuid kindlasti on sellisel juhul väiksem võimalus, et motivatsiooni pikaks ajaks jätkub.

Seepärast tasub keeleõpe ette võtte mingi konkreetse eesmärgi nimel. Siis säilib ka motivatsioon selle poole püüelda.

Harjuta koos partneriga

Üksi õppida võib olla igav, seepärast on seda hea teha partneri kaasabil. Lisaks annab kaaslasega koos harjutamine võistlusmomendi ja selle abil lihtsustab ka ülesannet.

Partneri leidmine, kel soov sama keelt õppida, ei pruugi lihtne olla. Selle vastu aitavad aga erinevad interneti kogukonnad, kus teised kasutajad nippe jagavad. Redditis on näiteks olemas eraldi keeleõppijate grupp r/languagelearning.

Ära karda rääkida kõvasti ja valesti

Harjutamiseks on parim viis õpitavas keeles suhelda. Kui parajasti pole kedagi vestluskaaslaseks võtta, ära pelga iseendaga rääkida. Nii kuuled paremini hääldust ja tehtavaid vigu.

Samuti tuleks iga võimalus keelt harjutada ära kasutada ja mitte peljata valesti rääkimist. Mida rohkem praktiseerid, seda paremaks saad ja hirm võõras keeles rääkimise üle lahtub.

Kuula ja jälgi teisi

Keele õppimisele aitab kindlasti kaasa ka samas keeles rääkijate kuulamine. Lihtne viis seda teha on näiteks kasutada Youtube videosid keelega harjumiseks.

Erinevad keeled esitavad selle rääkijale erinevaid nõudeid. Õigesti hääldamiseks on vajalik oma suud ja keelt teatud viisil liigutada. Kõigi nende nippide selgeks tegemiseks on oluline ka õiget kõneviisi teiste pealt õppida.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses