5 võimalust, kuidas tavapiletiga äriklassis reisida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Heal päeval võib juhtuda, et saad lennureisil turistiklassi piletiga hoopis äriklassi istekoha. Kuigi selleks pole mingeid kindlaid reegleid, saad nende nippide abil oma võimalusi selleks suurendada.

Tihti reisijate võimalused on suuremad

Kui lendad palju, on sinu võimalused automaatselt ka suuremad. Tavaliselt pakuvad lennufirmad äriklassi kohti just selle järgi, palju on reisijale lennumiile kogunenud.

Siinjuures on oluline, et oleksid kindlasti lennufirma juures kliendiks registreerinud, et sinu sõitude üle saaks arvet pidada ja punktide kogumine toimuks automaatselt.

Osta pilet viimasel võimalusel

Riskantne aga proovimist väärt variant on oma lennupilet osta viimasel minutil. Sellisel juhul jääb võimalus, et lennureisijaid on rohkem kui lennukisse mahub ning kompensatsiooniks võidakse pakkuda kohta hoopis äriklassis.

Ole töötajate vastu hea

Üks viis šansid enda kasuks pöörata on lennufirma töötajatega kenasti käituda. Paku neile vajadusel näiteks oma abi või veelgi parem, kostita neid mõne maiusega.

Check-ini töötajad võivad oluliselt lihtsamini sellisel juhul otsuse sinu kasuks teha, kui see on tema võimuses.

Küsi otse

Alati on variant minna ja oma võimaluste kohta otse uurida. Kenasti küsimine ei pruugi tulemust tuua, kui äriklassis vabu kohti pole, kuid küsimine halba ei tee.

Kui sinuga on käitutud ebaviisakalt

Kui tunned, et sinuga on lennufirma poolt käitutud ebaviisakalt või oled näiteks endast mitte oleneval põhjusel lennust maha jäänud, küsi kompensatsiooniks äriklassi kohta.

Põhjendatud juhul ja vabade kohtade olemasolul on ka võimalused äriklassi saamiseks suuremad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.