Uudis

Gregor Sibold: mina olen üks neist lollidest, kes Bitcoini-maaniaga peksa sai

Kogemusteta investor uurimas Bitcoini-rahakoti kurba seisu.

Eelmise aasta lõpus sõitis Bitcoin laineharjal. Kurat, ma tahan ka! Ma tahan ka saada rikkaks ja teenida müstilise krüptorahaga tuhandeid, kümneid tuhandeid eurosid! Nüüd, veidi enam kui aasta hiljem, võin minna allesjäänud raha eest osta paar jäätist ja ühe limpsi.

Mu allakäik algas 2017. aasta 18. augustil. Bitcoin maksis siis 3704 eurot ja kolm senti. See oli päev, kui ma panustasin bitcoini 10,99 eurot. Vastu sain 0,00269976 imelist krüptomünti.

See oli veel bitcoini võidukäigu algus. Mõned kuud pärast seda ei saanud avada enam ühtegi veebiportaali, ilma, et sealt vaataks vastu uudis selle kohta, et bitcoini hind on kerkinud järgmisesse taevasse. Patt tunnistada, kirjutasin ka ise neid lugusid tükki seitse. Aga äge oli! See paistis kui midagi suurt. Midagi, mis võiks ju püsima jääda. Noor, loll ja naiivne.

Kokku olen Bitcoini investeerinud 80 eurot.

Järgmine samm allakäigutrepil jõudis kätte sama aasta 28. novembril. USA tänupühade ajal kerkis Bitcoini hind veel kõrgemale, ilmselt seepärast, et järjekordsel ühissöömingul leiti, et aitab sellest perest küll, ma saan rikkaks ja kolin kaugele ära. Nii aina krüptorahasse investeeritigi ja nii see hind tõusis.

Minu ostu hetkel maksis üks Bitcoin juba 8395 eurot ja 70 senti. Sel päeval investeerisin veel 20 eurot ja sain selle eest vastu 0,0022047 kuldmünti. Kõik tundus hea. Eelmine investeering oli juba korralikult kasvanud ja ühtegi märki sellest, et hind kuskile kukuks, veel näha polnud.

No ei kuku ta kuskile!

Ja no ei kukkunudki. Kasvas teine, nagu puravik. Detsembri keskpaigaks oli hind jõudnud juba nii kõrgele, et kohe-kohe peaks ju nagu lõhkema mull, aga tuhkagi, aina kasvab. Egas siis midagi, aeg rahakotiraudasid veelkord avada ja 12. detsembril sai tehtud senini suurim investeering: 50 eurot hetkel, mis üks Bitcoin maksis 13 690 eurot 58 senti. Koos Coinbase’i kuludega sain endale veel 0,00350679 krüptomünti.

Sel hetkel otsustasin ka seda, et nüüd aitab. Nüüd enam raha alla ei pane ja las seeme idaneb, küll ma varsti raha kätte saan ka.

Võite vaid pakkuda, mis edasi juhtus. Järgnevate kuude jooksul võis näha veel veidi kasvu, kuid sel aastal on asi käinud pigem allamäge. Hetkel maksab üks Bitcoin 2931 eurot. See on odavam, kui esimsel korral, mil investeerida otsustasin.

Tipphetkel oli mu portfell väärt 130 eurot.

Ikka parem investeering, kui Leplandile raha anda

Investeeritud 80 eurost on nüüdseks järgi 24 eurot ja 64 senti. Ma olen kaotanud kaks kolmandikku investeeritud rahast. Kõige helgemal hetkel oli portfelli väärtuseks üle 130 euro. Oleks ma sel hetkel otsustanud küberjama maha müüa ja lõpparve teha, oleks teeninud täitsa korraliku kasumi. Aga ei, osalt seepärast, et ma unustasin, teisalt seepärast, et ma tahtsin näha, mis juhtub.

Nüüd on ka hilja. Ma ei taha seda raha enam välja võtta. Ma olen juba nii sügaval augus, et kaotada pole enam midagi, pigem võiks loota, et äkki korraks hind luksatab ja keksib ülespoole. Aga ilmselt mitte.

Ilmselt võib selle kirjutada luhtunud eksperimendiks. Aga noh, ikkagi parem investeering kui Ott Leplandile raha laenata.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.