Uudis

Maksepuhkus annab väikelapse vanematele lisavalikuid

Perelisa tähendab suuremaid väljaminekuid, mistõttu võib olla vajalik laenumaksed pausile panna.Foto: Shutterstock

Maksepuhkus annab võimaluse oma elu vabamalt planeerida, ehkki tuleb arvestada, et maksepuhkuse lõppedes laenumaksed veidi suurenevad. 

LHV eraisikute finantseerimise juht Catlin Vatsel toonitab, et LHV on kodulaenu pakkudes paindlikkuse olulisust rõhutanud esimesest päevast alates. 

„Arvestame, et inimeste vajadused on erinevad ja ka valikud elus võivad olla erisugused. Meie kodulaenuga käib kaasas kuni 12-kuulise maksepuhkuse võimalus, mida saab kasutada erinevate elujuhtumite korral,“ ütles Vatsel.

Vatsel ütles, et näiteks julgustatatakse väikeste laste vanemaid maksepuhkuse kui võimalusega arvestama, kuna perelisa tähendab ju ajutiselt suuremaid väljaminekuid. Lisaks lastetarvete ostmisele võib tekkida vajadus auto väljavahetamise või kodu remondi järele, võibolla on vaja tasuda tasulise lastehoiu eest. “Sellisel juhul on hea teada, et rahaasjade juhtimiseks on võimalik panna eluasemelaenu maksed ajutiselt pausile,“ lisas Vatsel.

LHV kodulaenu klientidel on võimalik kuni aasta pikkust maksepuhkust küsida erinevatel põhjustel, näiteks uue kodu sisustamise, õpingute või pikema reisi ajaks, kui on laenumaksete raha otstarbekam muude kulude katteks kasutada. Samas ei ole Catlin Vatseli sõnul kliendid seni muudel põhjustel kui makseraskuste ennetamiseks maksepuhkust eriti võtnud.

Maksepuhkus annab kodulaenu kliendile võimaluse laenu põhiosa maksed edasi lükata, intressimakseid tuleb samas jätakata ka maksepuhkuse ajal. Ei tasu unustada, et maksepuhkuse lõppedes laenu kuumaksed mõnevõrra suurenevad, kuna vahepeal tasutamata jäänud summa jaotatakse järelejäänud maksete vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.