Uudis

Nordica juhiks saav Gunnar Kobin: “Ärge hakake mulle moraali lugema, kus ma töötan ja mis ma tegema pean.”

Nordica juhatuse esimehe kohale asub alates 1. septembrist Gunnar Kobin.Foto: Scanpix

Riikliku lennufirma Nordica juhatuse esimehe kohale asub alates 1. septembrist Gunnar Kobin, kirjutab BNS.

Kobin keeldus neljapäeval ERR-i raadio- ja teleuudistele intervjuud andmast, lubades küll vastata kirjalikult saadetavatele küsimustele.

“Mul on teile selline kurb uudis, et mul ei ole paanis live-intervjuud andma hakata. Kui te saadate mulle e-mailiga küsimused, siis ma nendele olen valmis vastama,” ütles Kobin ERR-i raadiouudistele. “Ma lihtsalt olen nii otsustanud ja kõik. Ma ei pea seda kellelegi põhjendama,” lisas ta.

Ajakirjanik Indrek Kiisleri viitele, et ta töötab nüüd avalikus sektoris, vastas Kobin: “Ärge hakake mulle moraali lugema, kus ma töötan ja mis ma tegema pean.”

Loe pikemalt selle kohta ERR-ist.

Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel ütles pressiteates, et Kobini ülesandeks on luua kolmest riigile kuuluvast lennundusettevõttest toimiv kontsern, panna need ettevõtted ühte jalga käima ning koos sellega välja töötada ja ellu viia riikliku lennukompanii jätkusuutlik strateegia tagamaks Eestile olulised lennuühendused muu maailmaga.

Samuti on plaan alustada Nordica enda kommertsplatvormi ehk piletimüügi- ja klienditeenindussüsteemi arendamisega, mis annab ettevõttele tulevikus suurema paindlikkuse ja sõltumatuse ning võimekuse Tallinnast lendude taasalustamiseks.

“Nordica tütarfirma Regional Jet juhina jätkab Jan Palmer, kes koos oma meeskonnaga on lühikese ajaga muutnud Regional Jeti kasumlikuks lennufirmaks ja toonud olulisi koostöölepinguid suurte lennufirmadega nagu LOT ja SAS. Ka seda suunda tahame aktiivselt edasi arendada ning kasvatada oluliselt ekspordimahte erinevatel Euroopa turgudel,” lisas Tiivel.

Gunnar Kobin oli Ekspress Grupi juhatuse esimees aastatel 2009-2016 ja kuulus pärast seda ettevõtte nõukogusse kuni 2018. aastani. Kobiniga sõlmitakse viieaastane tähtajaline leping, kirjutab BNS.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.