Uudis

Pealtnäha aus investeerimisplatvorm tegeleb Eestis alatu pettusega

Investeerimiskelmus. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Investeerimiskelmused pole Eestis midagi uut, aga hea kui tuleb välja ka petturite platvormi nimi. Seekord tegelevad kelmusega TradingTeck platvormi maaklerid, kes jätsid ühe Eesti pensionäri raha endale ja ei nõustunud seda tagasi kandma.

TradingTecki veebilehte vaadates kohe häirekellad lööma ei hakka: tegemist näib olevat tavalise investeerimisplatvormiga, kus saab erinevate aktsiate ja krüptovaluutadega kaubelda. Veider on vaid see, et guugeldades firmast kuigi palju teada ei saa ja ettevõte on registreeritud St. Vincent ja Grenadiinidele.

Tasub aga teada, et antud platvormi raha üle kandes oled suure tõenäosusega sellest ka ilma. Seda näitab juuni lõpus politsei algatatud menetlus.

Politsei- ja piirivalveameti ööpäevainfo kohaselt alustati menetlust selles, et juunikuus lõid kauplemisplatvormi tradingteck.com maaklerid interneti ja telefoni teel 80-aastasele naisele ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest, pakkudes talle võimalust kaubelda maakleri vahendusel kasumiga aktsiaturgudel.

“Naine võimaldas programmi TeamViewer vahendusel kaugjuurdepääsu enda arvutile ning teostas maaklerite juhendamisel enda pangakontolt makseid tradingteck.com kontole kogusummas 1050 eurot, kuid tegelikult rahalisi vahendeid välja võtta naine ei saanud ning temalt nõuti juurdemakseid erinevatel ettekäänetel,” andis politsei teada.

Enamjaolt jõuavad investeerimiskelmid ohvriteni telefonikõne kaudu. Vaata siit meie suurt nimekirja, kust saad teada, mis numbrid blokeerima peaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.