Uudis

Praegu raha kaasav Eesti väikepruulikoda sai brittidelt hiigeltellimuse

Õllenaudi pudelidFoto: Scanpix

Käsitööõlle tootja Õllenaut sai Ühendkuningriikide suurimalt õllekastiklubilt Beer52 tellimuse 86 000 pudelile, mis moodustab väiketootja praegusest aastasest tootmismahust ligi 30%.

Õllenaudi juhatuse liikme Urmas Rootsu sõnul on tellimus sedavõrd erakordne, et praeguse tootmismahu juures suudetakse see napilt ära täita. Tema sõnul oleks see suuremgi olnud, kuid firma praeguse tootmisvõimekuse juures ei oleks nad suuremat kogust soovitud ajaks valmis jõudnud pruulida. “Pärast hetkel ehitatava uue pruulikoja valmimist meil selliseid probleeme õnneks enam ei ole,” ütles ta.

Uue pruulikoja ehituse rahastamiseks kogub Õllenaut praegu kapitali ühisrahastusplatvormil Fundwise. Kampaania on kestnud juba pikalt ning investorite huvi on olnud leigemapoolne, ent viimastel päevadel on see muutunud aktiivsemaks. Praegu on koos 85% eesmärgist (kokku tahab firma saada vähemalt 310 000 eurot), aega investeerida on veel kolm päeva.

Eestlastele suurtellimuse esitanud Ühendkuningriigi populaarse õllekastiklubi Beer52 põhimõte seisneb selles, et klubi liikmetel on võimalik endale kindla kuumakse eest igal kuul koju uute käsitööõlledega kast tellida, millele lisanduvad õlleajakiri, jookidega sobivad suupisted ja muud meened. Seejärel saavad tellijad anda jookidele hinnanguid, mis aitab omakorda jooke pingeritta seada.

“Igakuine tellimus ja huvi ka rahvusvaheliste jookide vastu on motiveerinud klubi korraldajaid otsima põnevaid sorte kõikjalt maailmast. Nii on liikmetel võimalik saada osa erinevate riikide joogikultuuridest oma kodust väljumata. Ning kuna tegemist on maailma suurima taolise klubiga, on ka tellitavad joogikogused meeletult suured,” ütlesRoots.

Tellimust asuti valmistama augustis ning kogu tellimus saab tarnitud Ühendkuningriikidesse oktoobris. Lisaks Õllenaudile on Eesti Väikepruulijate Liidu liikmete seast juba varasemalt saanud Beer52-lt tellimusi ka käsitööõlle pruulikojad Põhjala, Tanker ja Sori.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.