Uudis

Riigikogu liikme firma on Margus Linnamäe ettevõttele 100 000 eurot võlgu

Reformierakondlasest riigikogu liige Eerik-Niiles Kross Rootsis.Foto: Scanpix/TT

Reformierakondlasest riigikogu liige Eerik-Niiles Kross esitas äriregistrile viimaks enda raskustes Kõue mõisa mitme aasta aruanded. Neist tuleb välja nii mõndagi huvitavat.

Krossile ning tema abikaasale Mary Krossile kuuluv firma esitas aruanded nüüd tagantjärele, kolme aasta eest korraga. Esimesena kajastas teemat rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kõue mõisa seis pole just kiita, firma on olnud juba pikalt kahjumis ning Kross on üritanud seda ka müüa, viimati pea 4 miljoni eest.

Korralikult võlgu

Kõue mõisal on ka hulgaliselt võlgu, kokku 2,2 miljoni euro jagu.

Kohustustest suurim on 1,1 miljonit laenatud eurot Neitsisaarte firmalt Blue Oil. Seda omajagu läbipaistmatut laenu kajastas eelmisel aastal põhjalikult “Pealtnägija”.

Täiesti uue infona tuleb aga välja, et Kõue mõis on 100 000 eurot võlgu Margus Linnamäe valdusfirmale MM Grupp. Intressiks on 5 protsenti, tagasi plaanib Kõue mõis selle maksta ühe kuni viie aasta jooksul.

Seis pole kiita, kahjum on suur

Aruannetest selgub, et mullu teenis firma miinust enam kui 76 000 eurot, samas kui käivet tehti üldse 185 000 euro jagu.

Nii käive kui kahjum on järsult langenud: veel 2018. aastal teeniti müügitulu pea 414 000 eurot, kahjum oli siis samuti proportsionaalselt suurem, ulatudes üle 226 000 euro. Peamine kuluallikas oli toona tööjõud.

Töötajaid oli Kõue mõisa palgal mullu kolm ning nende palkadeks läks 51 129 eurot ehk umbes 1420 eurot inimese kohta kuus. See on märkimisväärne langus võrreldes 2018. aastaga, siis oli töötajaid 16 ning palkadeks läks üle 231 000 euro.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.