Siiani pole inimestel elektriarvete tasumisega veel probleemi olnud

Arved on ikka veel samamoodi makstud nagu varem.Foto: Canva

Septembris uurisime kõrgenenud elektrihindade valguses Eleringilt, kas inimeste maksekäitumine on saanud sellest kannatada. Paar kuud tagasi maksekäitumise muutusi veel ei täheldatud. Külmade ilmade saabumise ning veel kõrgemaks paisunud hindade tõttu otsustasime aga küsimuse uuesti tõstatada.

Eleringi klienditeenuste kommunikatsioonijuht Lilian Eylandt ütles, et detsembri alguse seisuga võlgnike arv märkimisväärselt kasvanud ei ole. Jaanuari kohta ei saa praegu aga veel midagi öelda.

“Arvete maksetähtajad on veel ees ja oleme targemad tõenäoliselt jaanuari alguses. Ka maksegraafikute arv ei ole veel kasvanud,” ütles kommunikatsioonijuht Geeniusele.

“Oleme oma arveldusprotsessis alati olnud paindlikud ja kui klient seisab silmitsi makseraskustega, soovitame kindlasti meiega ühendust võtta. Leiame koos viisi, kuidas arvete tasumisega edasi minna. Iga kliendi murele vaatame otsa personaalselt,” lubas Eylandt.

Eyland lisas, et praegu on klientidel väga palju küsimusi seoses elektrihinnaga, samuti uuritakse Eleringi klienditeenindusest, kuidas saaks elektrikulu vähendada. Kommunikatsioonijuhi sõnul on Elering lahenduste leidmisel igati toeks. Rohkem infot energiasäästu ja erinevate lahenduste kohta leiab ka nende blogist.

Geeniuse septembri lugu näeb SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.