Investor Hans H Pank: miks ei räägita avalikult, kui lihtne on huupi lahmides teenida kümneid protsente tootlust?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Rahageeniuse resident-investor Hans H Pank on avastanud, et ka tema aktsiate hinnad ei liigu ainult ühes suunas.

Hans H. Pank pole varem kunagi aktsiatega mänginud ega nende pealt teeninud. Ta kirjeldab oma blogis, kuidas ta iga päevaga investeerimise osas sutike targemaks saab. Tegemist ei ole investeerimissoovitusi jagava blogiga ja kui sa teed nagu tema, siis jääd ilmselt oma rahast ilma.

Tundub olevat sobilik aeg anda vaheülevaade, kui suurte summadega ma tänaseks opereerin aktsiaturul.

Suurem trall sai siis alguse sellest, nagu vanemad lugejad mäletavad, et kandsin mingi 3000 kanti Trader kontole ja arvasin, et läheb lammutamiseks. Ei läinud. Selgus, et 5000 on miinimum. Mis sa hädaga teed, eks kandsin juurde ja hakkasin aga usinalt šoppama. Tonni eest seda ja kahe eest toda ja kui hind tõusis, siis kohe müüki ja elu kees nagu laevaköögis.

Ei läinud kaua aega, kui Trader teatas, et mu kauplemismuster vastab päevakauplemisele ja sellega on see värk, et päevakauplemiseks peab vähemalt 25 000 eurot olema kauplemiskontol.

Ilma selleta võid niisama ühel nädalal osta ja teisel müüa nagu mingi vaeslaps. Sama päeva tehingud ei ole lubatud. Sellel regulatsioonil on omad põhjused, millest võin mõnikord lähemalt kirjutada, aga võtame seda hetkel lihtsalt fakti kui sellisena.

Mis mul üle jäi. Õngitsesin öösel, kui naine magas, madratsi alt elusäästud välja ja vedasin kõik kauplemiskontole.

Võimendust ma kasutama ei hakka

Ühe reegli panin ma küll kindlalt kohe alguses paika, et võimendust ma ei kasuta. Liiga riskantne ja niigi suured rahad mängus. Võimendus on siis selline asi, seletan asjatundmatutele, et juba ostetud aktsiate tagatisel saab veel aktsiaid osta ja nii mitu ringi.

Kaks päeva pärast seda tähtsat otsust kauplesin loomulikult juba kolmekordse võimenduse ehk 75 000 euroga.

Miks hoitakse väärt infot kinni?

Ettevõtted on ju keerulised organismid ja aktsiaturud on väga nüansirohked. Tekib küsimus, et miks seda infot, et ilma mingi spetsiifilise hariduse ja erialakirjanduseta on võimalik kerge vaevaga pappi koju ajada igaühel, kes vähegi viitsib, laiemalt ei levitata?

Kuidas on see võimalik, et suhteliselt huupi lahmides saab teenida kümneid protsente kvartalis, aga sadu finantsgeeniuseid palgal hoidvad aktsiafondid näitavad 5-10% aastatootlust?

Nüüd sain aru. Seepärast seda infot ei levitata sel lihtsal põhjusel, et see ei vasta tõele!

Mõistlik on mitte unustada ka realiseerimata kahjumit

Teenisin küll realiseeritud kasumina esimese kolme kauplemiskuuga tuhandeid, aga vaadata kontol ainult realiseeritud kasumit, jättes tähelepanuta veel realiseerimata aktsiate miinused, on sama palju rõõmustamist väärt kui massiivsest ülekaalust tulenevalt suurerinnaline pruut.

Tõsi, need miinused ei pruugi miinuseks jääda, aga kasumiarvestusest neid hetkel välja ka jätta ei tohiks.

Need miinuses olevad positsioonid andsid mulle tulevikuks päris mitu kasulikku õppetundi. Ega ma teiste vigadest ei ole suuteline õppima. Kõik peab ikka omal nahal läbi kogema, et meelde jääks.

Järgmine kord räägingi oma teadmatusest ja rumalusest tekkinud dramaatilistest olukordadest, mis oleks mind tummaks võtnud, kui ma juhuslikult vene keelt poleks osanud.

Loe ka algaja investori Hans H Panga varasemaid mõtteteri:

  1. Kuidas ma tviidülikonna selga tõmbasin ja miljoneid teenima läksin
  2. Kuidas ma piduse peaga krüptoraha ostmas käisin
  3. Kuidas ma Saksa pangaga süütuse kaotasin
  4. Olen kaubeldes nagu ämmaemand-keevitaja
  5. Algajate kauplejate foorumid on kui meteoroloogide suvepäevad

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.